Szybka reakcja na kontrowersje wokół LGBT+! Rusza telefon dla zaniepokojonych obywateli

"Od kwietnia zostanie rozszerzona działalność telefonicznej linii interwencyjnej - Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12). Wszystkie osoby - uczniowie, rodzice, nauczyciele czy władze lokalne - uzyskają pomoc prawną i wyjaśnienia dotyczące treści, które mogą być nauczane w polskich szkołach" - informuje rzecznik praw dziecka. W komunikacie czytamy, że "rozszerzenie działalności telefonu zaufania ma związek z licznymi sygnałami od zaniepokojonych obywateli, które trafiają do Biura Rzecznika Praw Dziecka od czasu ogłoszenia przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+".

zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziecięcy Telefon Zaufania i Rzecznik Praw Dziecka są po to, żeby pomagać dzieciom i chronić ich prawa. Rzecznik Praw Dziecka jest za tolerancją, ale wszystko musi być dokonywane zgodnie z prawem

- ocenił rzecznik praw dziecka, Mikołaj Pawlak.

Deklarację LGBT+ w połowie lutego podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na jej mocy samorząd może nakazać przeprowadzenie bardzo zwulgaryzowanej edukacji seksualnej, opartej na tzw. standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).  Jej wytycznymi są np. nauka masturbacji dzieci w wieku od czterech do sześciu lat albo oswajanie ich ze związkami osób tej samej płci. Z kolei dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat mają mieć zajęcia, na których będą omawiane kwestie współżycia, również między osobami homoseksualnymi.

W ubiegłym tygodniu Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak skierował do prezydenta Trzaskowskiego pismo, w którym pytał o realizację zapisów deklaracji LGBT+.

Dziś podczas konferencji prasowej Mikołaj Pawlak mówił, że w deklaracji niepokoi go potencjalne naruszenie konstytucji. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #LGBT+ #telefon zaufania #Mikołaj Pawlak #RPD

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo