Dwie rozmowy miały wystarczyć Florentino Perezowi, by przekonać Francuza do powrotu na ławkę trenerską Realu Madryt. Zidane, który z Madrytu odszedł 9. miesięcy temu ma podpisać kontrakt ważny do 2022 roku.

Po blamażu madrytczyków z Ajaxem w Lidze Mistrzów, odpadnięciu z Pucharu Króla i utracie szans na mistrzostwo było wiadomym, że dni argentyńskiego szkoleniowca Królewskich - Santiago Solariego - są policzone. Jednocześnie spekulowano, że może poprowadzić zespół do końca rozgrywek. Wymarzonym zmiennikiem był właśnie Zidane, chociaż mówiło się także o Jose Mourinho. Sprawy potoczyły się jednak bardzo szybko i podobno już dziś ma zostać ogłoszona dymisja Solariego.

Nowy-stary trener będzie chciał mocno przebudować zespół. Mówi się o przybyciu do Madrytu Edena Hazarda, wzmocnienia wymaga również linia ataku. Ale wydaje się, że zmiany będą daleko szersze i z klubem pożegna się przynajmniej kilku zawodników, za których Perez i Zidane będą chcieli sprowadzić gwiazdy, które zapewnią Realowi powrót na tron w przyszłym sezonie.

Aktualizacja:

Klub oficjalnie potwierdził powrót Francuza na ławkę trenerską Realu Madryt.