Scheuring-Wielgus powiedziała na konferencji w Sejmie, że "nie jest tajemnicą", iż była "namawiana" do tego, aby startować w wyborach do PE z list Koalicji Europejskiej. Jak dodała, kilkukrotnie spotkała się w tej sprawie m.in. z liderem PO Grzegorzem Schetyną oraz z innymi liderami Koalicji Europejskiej.

Posłanka oświadczyła, że nie będzie startować z list Koalicji w wyborach do europarlamentu. Jak dodała, niedługo poinformuje o swoich dalszych planach co do startu w wyborach do PE.

W dzisiejszej rozmowie z TVN24 Scheuring-Wielgus powiedziała, że "woli gwiazdę" Biedronia niż Schetynę.

24 lutego liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD oraz Zielonych podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej. Wśród sygnatariuszy deklaracji nie znaleźli się przedstawiciele partii Teraz!, choć 18 lutego ugrupowanie ogłosiło dołączenie do koalicji.

Mimo tego, że partia Scheuring-Wielgus zgłosiła akces do Koalicji, posłanka prowadzi też rozmowy z liderem Wiosny Robertem Biedroniem i zapewnia, że decyzję w sprawie kandydowania podejmie samodzielnie.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP wynika, że zgodnie z ustaleniami Teraz! i PO sprzed podpisania deklaracji, na listach Koalicji Europejskiej miały znaleźć się dwie posłanki - Joanna Scheuring-Wielgus w województwie kujawsko-pomorskim oraz Joanna Schmidt w Wielkopolsce.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 26 maja.