Zatrzymano 735 fałszywych przewodników

Maroko / pixabay.com/Jonny_Joka

  

Marokańska policja w pierwszych dwóch miesiącach roku zatrzymała w Marrakeszu 735 fałszywych przewodników - podały źródła w policji.

Aresztowania miały miejsce po spotkaniu policji turystycznej z lokalnymi stowarzyszeniami przewodników, potępiającymi uzurpację tego zawodu przez osoby spoza sektora, niemające stosownych zezwoleń.

Zatrzymani fałszywi przewodnicy zostaną osądzeni za bezprawne świadczenie usług regulowanych przez prawo.

Problem fałszywych przewodników ma charakter endemiczny w Maroku, które odwiedza średnio dziesięć milionów turystów rocznie.

W ostatnich latach wśród przewodników dochodziło do napięć, ponieważ wdrożono uchwalone w 2012 roku prawo, zgodnie z którym do uzyskania licencji przewodnika nie potrzeba kwalifikacji akademickich, wystarczy znajomość danego terenu.

W miastach takich jak Fez czy Tanger, w miejscach turystycznych, napotkać można wielu fałszywych przewodników, oferujących po niższych stawkach towarzyszenie obcokrajowcom na trasach, które mają na celu głównie wizyty w zaprzyjaźnionych warsztatach rzemieślniczych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont autostrady koło Góry św. Anny

/ gddkia.gov.pl/

  

W poniedziałek rano zostanie wyłączony z ruchu, przeznaczony do remontu odcinek autostrady A4 w okolicy Góry św. Anny - przypomina opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Remont odcinka autostrady A4 między węzłami Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice obejmie siedmiokilometrowy fragment trasy.

Jak poinformowała GDDKiA, odcinek jezdni w kierunku Katowic zostanie wyłączony z ruchu 22 lipca o godz. 6. Do dyspozycji kierowców pozostanie jezdnia północna; ruch będzie się odbywał dwoma pasami w obydwu kierunkach. Tymczasowe pasy ruchu będą węższe; skrajny pas jezdni o szerokości trzech metrów przeznaczony ma być dla ciężarówek, a nieco węższy pas wewnętrzny - dla pozostałych pojazdów. Wzdłuż całego remontowanego odcinka i na dojazdach co kilometr będą rozmieszczone punkty poboru wody pitnej, a na dojazdach, w miejscach kolumn alarmowych - kabiny sanitarne.

Służby drogowe i policja apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez remontowany odcinek autostrady. Nawet w normalnych warunkach eksploatacji często dochodziło tam bowiem do wypadków drogowych.

W ramach kontraktu wartego 18 mln zł wykonawca przeprowadzi remont nawierzchni i obiektów mostowych, poprawi wyprofilowanie jezdni i wykona prace remontowe przy systemie odwodnienia. Planowane zakończenie prac to koniec września. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl