Podczas sobotniej konwencji PiS w Jasionce pod Rzeszowem prezes partii Jarosław Kaczyński podkreślał, jak ważna jest rodzina.

"Ale jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę na to, że mamy tutaj także wielki kłopot, wielką trudność, wielkie zagrożenie - tym zagrożeniem jest atak na rodzinę i to atak przeprowadzony w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to w istocie atak na dzieci"

- mówił.

Szefernaker został spytany w tym kontekście w Polskim Radiu 24, czy sprawa LGBT będzie głównym tematem kampanii wyborczej przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

"Nie oznacza to, że to będzie główny temat; tematów będzie pewnie wiele. Uważam, że spory ideologiczne, które są narzucane ze strony PO i innych partii nie są dobrymi sporami w kampanii wyborczej, ale w takich sporach trzeba jasno się postawić po pewnej ze stron, więc my to zrobiliśmy w sobotę"

- powiedział wiceminister.

Jak podkreślił, PiS nie występuje przeciw komukolwiek.

"My stoimy na straży i w obronie rodziny, tradycyjnych wartości, tego co jest u podstaw naszej cywilizacji"

- oświadczył. Zapewnił, że PiS będzie działać w Europie w ich obronie.

Podczas konwencji w Jasionce została zaprezentowana też europejska deklaracja programowa, pod którą pod koniec spotkania podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach, w tym m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i szef kampanii wyborczej do PE europoseł Tomasz Poręba.