Prezydent w mundurze harcerskim sprzed 30 lat. Jego selfie podzieliło internautów. FOTO

Selfie prezydenta wywołało burzę na Instagramie / fot. www.instagram.com/andrzejduda/?utm_source=ig_embed

  

Andrzej Duda zaskoczył internautów zdjęciem, które opublikował na swoim Instagramie. Prezydent pozuje na nim do lustra w mundurze harcerskim sprzed ponad 30 lat. Użytkownicy Instagrama bardzo żywo zareagowali na umieszczone przez niego zdjęcie. Jedni skrytykowali Andrzeja Dudę, inni docenili jego dystans do siebie.

Wczoraj, podczas robienia porządków w szafie, znalazłem mój mundur harcerski. Pierwszy raz miałem go na obozie w Krzewinach (koło Warlubia) w 1987 roku. Poprzedni mundur (z 1983) roku był już wtedy za mały...? ?

- napisał Andrzej Duda na Instagramie.

A teraz łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów... Ale została przyjaźń, i to taka „do grobowej deski”. Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych  Skautów!

- dodał prezydent. 

Jak to w internecie bywa, nietypowe zdjęcie tak ważnej osoby jak prezydent, wywołało prawdziwe poruszenie. Nie zabrakło osób, które skrytykowały prezydenckie selfie:

Panie prezydencie selfie w lustrze? Seriously? ?‍♀️

- dopytuje anna_pollyanna.

Czekam na przebranie kowboja ze szkolnej choinki ?

- ironizuje v_tekk.

Jednak znalazła się też liczna grupa osób, które doceniły poczucie humoru prezydenta i jego dystans do siebie:

Panie Prezydencie proszę nadal publikować, lubię oglądać/czytać Pana wpisy na Instagramie. Takich osób jak ja, które tylko oglądają zdjęcia i nie mają czasu na komentarze i polubienia jest najwięcej. Hejterzy są najbardziej widoczni ale są w mniejszości. Nie ma co dyskutować, szkoda czasu ;-)

- pisze internauta o nicku piotrekmichal.

Pan prezydent fotki siebie takie strzela no no niepomyslalabym ????ma pan plusa

- pisze paatrycja_a_

Krakowscy zuchy, harcerze i instruktorzy serdecznie pozdrawiają. Harcerzem jest się przez całe życie! Czuwaj Druhu Prezydencie! ⚜️?

- komentuje krakowska_zhp.

A Wy co sądzicie o zdjęciu prezydenta?


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Słowa dotrzymaliśmy”. Sasin o programie budowy obwodnic: Bezpieczeństwo na drogach priorytetem rządu

Jacek Sasin / twitter.com/SasinJacek

  

"Bezpieczeństwo na drogach jest i było priorytetem rządu, dzięki budowanym obwodnicom będzie mniej wypadków, do których w 70 procentach dochodzi na terenie zabudowanym" - mówił dziś w Zamościu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin

Sasin na konferencji w Zamościu przypomniał, że wśród zapowiedzi rządu był program budowy stu obwodnic, który miał zostać wdrożony w pierwszych stu dniach rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Słowa dotrzymaliśmy, program jest niezwykle ważny dla rozwoju naszego kraju, ale też dla poziomu życia mieszkańców. Bo obwodnice miast to przede wszystkim większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to lepsze, czystsze powietrze, mniej hałasu i większa przepustowość dróg; to wreszcie otwarcie zablokowanych obszarów, mniejszych miejscowości, które zatykają się ruchem samochodowym

 - powiedział.

Sasin podkreślił, że bezpieczeństwo na drogach jest i było priorytetem rządu, zauważył, że do 70 proc. wypadków drogowych dochodzi na terenie zabudowanym. Powiedział także, że większy ruch w tych obszarach w połączeniu z brakiem obwodnic powoduje, że liczba wypadków rośnie. Według niego ich zbudowanie powoduje, że wypadków będzie mniej, co pozwoli zachować wiele istnień ludzkich i uniknąć tragedii.

Minister zapowiedział, że w województwie lubelskim w ramach rządowego programu powstanie siedem obwodnic na drogach krajowych. Mają to być obwodnice: Zamościa, Gorajca, Szczebrzeszyna, Dzwoli, Janowa Lubelskiego, Łęcznej i Łukowa. Zaznaczył, że nie jest to maksimum tego, co ma zostać zrealizowane na drogach w Lubelskiem. Dodał, że w ramach innego programu dróg krajowych i autostrad tych obwodnic powstanie jeszcze więcej.

Mówię tutaj przede wszystkim o ciągach drogowych: drogi S12, S 17 i S19. Na samym tylko ciągu drogi S17, która będzie przechodziła w bezpośredniej okolicy Zamościa, powstaną dwie nowe obwodnice: Zamościa, inna niż ta, o której tu mowa i Tomaszowa, która już jest realizowana

- zaznaczył Sasin.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu pierwszych 100 dni jego rządu zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13 i 14 emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts