Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji, kom. Iwona Jurkiewicz podała, że ubiegłotygodniowe zatrzymania są efektem wielomiesięcznej pracy policji i prokuratury.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie tej zorganizowanej grupy przestępczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Mogli w ten sposób działać prawie dwa lata”

– powiedziała kom. Jurkiewicz. Dodała, że gang obracał m.in. marihuaną, amfetaminą, kokainą oraz tabletkami ecstasy. Ich głównym rynkiem zbytu była Warszawa i jej okolice, a także województwo podkarpackie.

„Na podstawie zebranych informacji policjanci przeprowadzili realizację i zatrzymali dwanaście osób. Działania zostały przeprowadzone jednocześnie w wielu miejscach na terenie województwa mazowieckiego. W akcji brało udział ponad 260 policjantów

– podała rzeczniczka. CBŚP wspierane było przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji, komend wojewódzkich z Białegostoku, Olsztyna, Łodzi, Lublina, Radomia i Rzeszowa, a także Biura Operacji Antyterrorystycznych z KGP. Zatrzymane osoby mają od 20 do 62 lat.

W mieszkaniach podejrzanych zabezpieczono ponad 21 kilogramów różnych narkotyków, w tym 15,5 litra płynnej amfetaminy, z której można uzyskać 93 kg amfetaminy w proszku.