Wybuch autobusu w Sztokholmie

Sztokholm / twitter.com/MissDavisUS screen

  

Zagraniczne media informują o silnej eksplozji w centrum Sztokholmu. Wybuchł zbiornik gazu na dachu autobusu – podają. Śledczy wykluczają celowe działanie.

Według ustaleń śledczych doszło do wybuchu zbiornika z gazem, który był umieszczony na dachu autobusu. Trwa akcja gaśnicza, na miejscu pracują służby.

Nad jedną z ulic w centrum w stolicy Szwecji unosi się chmura czarnego dymu. Według dziennika "Dagens Nyheter", podczas eksplozji nikogo nie było w pojeździe.

ARD podaje, że kierowca autobusu jest ranny. Z poparzeniami trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus uderzył w jakiś element nad lub na drodze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bielan o kolejnych doniesieniach Niezalezna.pl: Grodzki nie może dłużej chować głowy w piasek

#Jedziemy / tvp.info/screenshot

  

- Mamy nagranie audio osoby, która jest poszkodowana. Marszałek Grodzki nie może dłużej chować głowy w piasek i musi wyjaśnić te wszystkie zarzuty - mówił dziś w programie Michała Rachonia #Jedziemy polityk Zjednoczonej Prawicy Adam Bielan, który w ten sposób odniósł się do kolejnych oskarżeń w stosunku do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Wczoraj na naszych łamach publikowaliśmy kolejne doniesienia mężczyzny twierdzącego, że wręczał łapówkę prof. Tomaszowi Grodzkiemu w zamian za operacje swojej żony. 

Zaniosłem, ile miałem. Nie pamiętam… Było to ok. 4-5 tys. zł. To były zarówno złotówki, jak i dolary, które dostałem od rodziny. Wręczyłem je w kopercie. Prof. Grodzki nie przeliczył. Nawet pustą kopertę by wziął

- mówił pan Jacek.

Mężczyzna zapamiętał też dobrze prof. Tomasza Grodzkiego. - Był nieprzyjemny i niedostępny - wszyscy tak mówili… Taki gbur - twierdził poszkodowany.

[polecam:https://niezalezna.pl/311752-grodzki-wzial-pieniadze-od-umierajacej-mowi-jej-maz-nowy-swiadek-w-aferze-kopertowej]

Żona pana Jacka zmarła kilka miesięcy po zabiegu wykonanym przez prof. Tomasza Grodzkiego. Miała 54 lata.
To kolejny świadek utrzymujący, że Grodzki jako lekarz brał pieniądze od swoich pacjentów. Marszałek Tomasz Grodzki konsekwentnie zaprzecza, jakoby przyjmował jakiekolwiek korzyści majątkowe.

Ten temat podjęto m.in. w dzisiejszym programie #Jedziemy. Gość Michała Rachonia, europoseł Adam Bielan podkreślił, że marszałek Grodzki powinien się wytłumaczyć z zarzutów, które są mu stawiane.

- To nie jest jedna osoba, anonimowa. Tych osób jest już zbyt dużo, żeby ten problem lekceważyć. Nie sądzę, żeby tu doszło do jakiejś politycznej zmowy przeciwko Grodzkiemu, jako politykowi Platformy Obywatelskiej, tym bardziej, że pada bardzo wiele szczegółów w sytuacji w której marszałek Grodzki miał żądać po prostu łapówek

- zauważył Bielan.

- To jest korupcja, to jest złamanie prawa i to w sytuacji niezwykle drastycznej, w sytuacji, w której ludzie, bardzo często niezamożni, walczyli o życie swoich bliskich. Byli zmuszeni do tego, żeby płacić lekarzowi za to, żeby ich wyleczył. 

- dodał.

Zdaniem Bielana, „marszałek Grodzki musi się do tego ustosunkować, tym bardziej, że ostatnia sprawa jest bardzo bulwersująca”.

- Mamy nagranie audio osoby, która jest poszkodowana. Marszałek Grodzki nie może dłużej chować głowy w piasek i musi wyjaśnić te wszystkie zarzuty

- podsumował polityk Zjednoczonej Prawicy.

[polecam:https://niezalezna.pl/311492-bedzie-proces-kopertowy-marszalek-grodzki-przyslal-red-sakiewiczowi-gruba-koperte-z-pozwem]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts