Postanowienie nie jest prawomocne, przysługuje na nie zażalenie.

Sędzia poinformowała też, że wnioski wpłynęły do sądu późnym wieczorem w sobotę, zostały rozpatrzone w niedzielę rano.

"Są w odniesieniu do obu panów podejrzanych orzekł o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, czyli do 6 czerwca 2019 r."

– powiedziała sędzia Wołosik.

Sąd Rejonowy w Białymstoku rozpatrywał dziś rano wnioski o areszt tymczasowy dla dwóch mężczyzn podejrzanych o bezprawne pozbawienie wolności 25-latki i jej córki.

Zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i trzyletniej córki postawiła w sobotę wieczorem Prokuratura Okręgowa w Białymstoku dwóm mężczyznom: ojcu dziecka i mężczyźnie, który mu pomagał. Grozi za to od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ojciec 3-letniej Amelki i mąż kobiety nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Z jego wyjaśnień wynika, że żona dobrowolnie wsiadła do auta i podróżowała z nim. Z materiału zebranego przez prokuraturę wynika, że było inaczej. Drugi z mężczyzn przyznał się do udziału w tym porwaniu, do udzielenia pomocy ojcu Amelki, ale nie przyznaje się do stosowania przemocy wobec pokrzywdzonych.

Do uprowadzenia doszło w czwartek przed południem na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę i jej 3-letnią córkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali.

W czwartek po południu w związku z zaginięciem dziecka ogłoszony został Child Alert, opublikowany był również wizerunek jego matki, a w piątek rano policja opublikowała zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka. To ten mężczyzna w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia. W ramach akcji poszukiwawczej m.in. prowadzone były kontrole na głównych drogach wyjazdowych z Białegostoku.

Porwanie w Białymstoku. Tego mężczyzny szuka policja – to mąż i ojciec uprowadzonych


Porwanie w Białymstoku. Tego mężczyzny szuka policja – to mąż i ojciec uprowadzonych

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. W piątek po południu w Ostrołęce (mazowieckie) doszło do uwolnienia przez policję kobiety i jej córki. Pomogły informacje z Child Alert. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali: mąż 25-latki – ojciec dziecka, oraz znajomy tego mężczyzny.