Czy Lubnauer tak na poważnie?! Szefowa "przystawki" PO zarzuca PiS-owi... brak pomysłów

Katarzyna Lubnauer / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Aż trudno uwierzyć, że polityk, którego partia jeszcze nie przedstawiła żadnej konkretnej propozycji dla Polaków, z taką łatwością potrafi oceniać propozycje innych. Katarzyna Lubnauer - bo o niej mowa - stwierdziła, że "konwencja PiS pokazała brak pomysłu tego ugrupowania na Polskę w Unii Europejskiej". Zarzuciła też partii rządzącej sympatyzowanie z... Rosją.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konwencji regionalnej w Jasionce pod Rzeszowem (podkarpackie) mówił m.in., że wielkim celem rządzącego ugrupowania jest przywrócenie godności Polaków, inwestowanie w rodzinę, ale – jak podkreślił – "nasi przeciwnicy tego celu nie rozumieją".

Wskazał, że programy takie jak "500 plus", który ma być rozszerzony również na pierwsze dziecko, można potraktować jako inwestycję, tłumacząc, że te środki bardzo często idą na kształcenie dzieci, poprawiają sytuację w rodzinach, a także "dają szansę na wiarę w przyszłość".

O komentarz w sprawie konwencji pokusiła się szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i... ostro poniosła ją wyobraźnia.

Powiedzmy jasno: to co widzimy, jest przykładem na to, że Jarosław Kaczyński coraz bardziej boi się rosnącej pozycji opozycji, Koalicji Europejskiej i desperacko próbuje przekierować kampanię dotyczącą Parlamentu Europejskiego na sprawy krajowe. To pokazuje, że nie mają pomysłu na zarządzanie Polską 

– wypaliła Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej podsumowała, że sobotnia konwencja PiS pokazała całkowity brak pomysłu tego ugrupowania na Polskę w Unii Europejskiej.

Na to, jak zamienić paździerzowe państwo PiS w dobrze funkcjonujące państwo, które jest silne w Europie i nie ma tak zszarganej opinii jak w tej chwili, po trzech i pół roku rządów PiS 

– stwierdziła.

Lubnauer zwracała uwagę, że w kampanii do Parlamentu Europejskiego trzeba mieć pomysł na to, jak odbudować silną pozycję Polski w Europie, a – jej zdaniem – PiS coraz częściej porozumiewa się z antyeuropejskimi środowiskami. Zarzuciła też partii rządzącej sympatyzowanie z... Rosją.

Mateusz Morawiecki często mówi, że jeżeli zagłosuje się na Koalicję Europejską, to nie wiadomo, co się wybiera. W przypadku PiS człowiek, który chce zagłosować na Unię Europejską, może zagłosować na Rosję 

– podkreśliła przewodnicząca Nowoczesnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl