Etyczka i feministka Magdalena Środa gościła wczoraj w audycji Onet Rano. Rozmowa nawiązywała do Dnia Kobiet, a więc dotyczyła materii, w której pani profesor porusza się jak ryba w wodzie. 

Magdalena Środa mówiła o problemach kobiet na rynku pracy, dyskryminacji, a także wskazywała na szereg, jej zdaniem nierozwiązanych problemów. Feminista krytykowała m.in. Joannę Kluzik-Rostkowską za brak edukacji seksualnej w szkołach, a także Ewę Kopacz za bagatelizowanie alimentacyjnych problemów Kazimierza Marcinkiewicza.

Przypomnijmy, Ewa Kopacz udzieliła Marcinkiewiczowi wsparcia, mówiąc, że jest świetnym politykiem i nie widzi przeszkód w jego kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

Słowa byłej premier oburzyły Magdalenę Środę, która stwierdziła, że Ewa Kopacz "jest już kompletnie na dnie".

Poniżej kilka wybranych komentarzy do wypowiedzi prof. Środy.

Komentujący przypomnieli pani profesor sprawę niepłacenia alimentów przez pierwszego lidera KOD Mateusza Kijowskiego. W tym przypadku nie było słychać oburzenia feministki.

Nie wiadomo, czy słowa prof. Środy, to tylko kłótnia w rodzinie, czy może początek "politycznego rozwodu" - czas pokaże.