Minarety nad Moskwą

  

Naczelny mufti Rosji Rawil Gajnutdin powiedział podczas konferencji w rosyjskim parlamencie, że za 15 lat 30 proc. mieszkańców Rosji będą stanowili muzułmanie. Obecnie to mniej więcej 12 proc. Prawosławny arcybiskup Dmitrij Smirnow poszedł dalej i powiedział, że w 2050 r. „nie będzie już żadnych Rosjan” (etnicznych, prawosławnych Rosjan).

Cóż, podobno Jurij Andropow, jeden z najinteligentniejszych komunistów, szef KGB, a potem I sekretarz KC KPZR, zastanawiając się w latach 80. nad tym, jak uratować ZSRS, rozważał, czy nie ustanowić w Związku islamu jako religii państwowej. Nigdy do tego nie doszło. Ale islam na całym obszarze postsowieckim ma się coraz lepiej. Dziś główną religią w Rosji hojnie wspieraną przez państwo jest co prawda prawosławie, ale jakoś tak się składa, że nie przekłada się to na odrodzenie w kraju chrześcijaństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts