Czy jest na sali egzorcysta? Celebrytki straszą... "demonami antyfeminizmu"

Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska / www.instagram.com/cielecka_magda.official, www.instagram.com/ostaszewskamaja_official

  

Z okazji Dnia Kobiet, jak co roku, uaktywniły się środowiska feministyczne. W tym gronie nie mogło zabraknąć celebrytek pokroju Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Cieleckiej, które dzień 8 marca postanowiły "uczcić" w charakterystyczny dla siebie sposób. Aktorki opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcia z hasłami "kobiety przeciw nienawiści" i ostrzegły przed... demonami antyfeminizmu.

Już jutro 8 Marca. Dzień III Międzynarodowego Strajku Kobiet, odbywającego się w 60ciu krajach świata. Możemy być dumne, bo to właśnie my Polki zapoczątkowałyśmy tę akcję. W tym roku, nasz dzień, obwołujemy Dniem Przeciw Nienawiści. Przeciw pogardzie i okrucieństwu, przeciw niesprawiedliwości. Nie zgadzamy się na agresję, wykluczenie, nietolerancję wobec drugiego człowieka. Ale także na okrucieństwo wobec zwierząt, na bezmyślną dewastację przyrody. Wejdźcie na stronę @strajk_kobiet i zobaczcie co będzie się działo. Bądźmy razem, solidarnie przeciw przemocy. 

- napisała na  Instagramie Maja Ostaszewska, opatrując wpis zdjęciem z kartką, na której widnieje hasło "kobiety przeciw nienawiści". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Już jutro 8 Marca. Dzień III Międzynarodowego Strajku Kobiet, odbywającego się w 60ciu krajach świata. Możemy być dumne, bo to właśnie my Polki zapoczątkowałyśmy tę akcję. W tym roku, nasz dzień, obwołujemy Dniem Przeciw Nienawiści. Przeciw pogardzie i okrucieństwu, przeciw niesprawiedliwości. Nie zgadzamy się na agresję, wykluczenie, nietolerancję wobec drugiego człowieka. Ale także na okrucieństwo wobec zwierząt, na bezmyślną dewastację przyrody. Wejdźcie na stronę @strajk_kobiet i zobaczcie co będzie się działo. Bądźmy razem, solidarnie przeciw przemocy. #KobietyPrzeciwNienawiści #8M #MiędzynarodowyStrajkKobiet #ZaczęłosięwPolsce #InternationalWomenStrike #ParoInternacionalDeMujeres

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)

O krok dalej postanowiła pójść jej koleżanka po fachu i towarzyszka podczas tzw. "czarnych protestów", która postanowiła przestrzec internautów przed.. "demonami feminizmu". Czymkolwiek lub kimkolwiek one są. Jakieś pomysły?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szokujące ustalenia prokuratury: Finansowali kampanię wyborczą pieniędzmi z przestępstw!

Centralne Biuro Antykorupcyjne - zdjęcie ilustracyjne / cba.gov.pl

  

Jak wynika z najnowszych informacji Prokuratury Krajowej, na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie 21 listopada 2019 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które działały na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. w Policach. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jednym z badanych przez śledczych wątków jest finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu RP w 2015 r. pieniędzmi pochodzącymi z przestępstw.

Zatrzymani to radca prawny, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa klubu sportowego „Chemik Police”, była też radną do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz były dziennikarz związany w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą.

Zatrzymani, działając w porozumieniu ze sobą na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A., przywłaszczyli w 2015 r. kwotę 184 500 zł. Czynili to zawierając fikcyjne umowy ze świadomością, że nie zostaną one nigdy wykonane. Chodziło o rzekome usługi polegające na przygotowaniu analiz meczów czy z zakresu marketingu i public relations. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonał on usług wskazanych w fakturach na rzecz klubu.
- informuje Prokuratura Krajowa.

Zdecydowanie największe kontrowersje wzbudza wątek finansowania działalności wyborczej z przywłaszczonych pieniędzy.

Jak się pokazuje część z przywłaszczonych pieniędzy przeznaczona została na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu RP w 2015 r.

Po zakończeniu przez prokuratora czynności z osobami zatrzymanymi zostanie podjęta decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych.
- informuje Prokuratura Krajowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl