Już jutro 8 Marca. Dzień III Międzynarodowego Strajku Kobiet, odbywającego się w 60ciu krajach świata. Możemy być dumne, bo to właśnie my Polki zapoczątkowałyśmy tę akcję. W tym roku, nasz dzień, obwołujemy Dniem Przeciw Nienawiści. Przeciw pogardzie i okrucieństwu, przeciw niesprawiedliwości. Nie zgadzamy się na agresję, wykluczenie, nietolerancję wobec drugiego człowieka. Ale także na okrucieństwo wobec zwierząt, na bezmyślną dewastację przyrody. Wejdźcie na stronę @strajk_kobiet i zobaczcie co będzie się działo. Bądźmy razem, solidarnie przeciw przemocy. 

- napisała na  Instagramie Maja Ostaszewska, opatrując wpis zdjęciem z kartką, na której widnieje hasło "kobiety przeciw nienawiści". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Już jutro 8 Marca. Dzień III Międzynarodowego Strajku Kobiet, odbywającego się w 60ciu krajach świata. Możemy być dumne, bo to właśnie my Polki zapoczątkowałyśmy tę akcję. W tym roku, nasz dzień, obwołujemy Dniem Przeciw Nienawiści. Przeciw pogardzie i okrucieństwu, przeciw niesprawiedliwości. Nie zgadzamy się na agresję, wykluczenie, nietolerancję wobec drugiego człowieka. Ale także na okrucieństwo wobec zwierząt, na bezmyślną dewastację przyrody. Wejdźcie na stronę @strajk_kobiet i zobaczcie co będzie się działo. Bądźmy razem, solidarnie przeciw przemocy. #KobietyPrzeciwNienawiści #8M #MiędzynarodowyStrajkKobiet #ZaczęłosięwPolsce #InternationalWomenStrike #ParoInternacionalDeMujeres

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)

O krok dalej postanowiła pójść jej koleżanka po fachu i towarzyszka podczas tzw. "czarnych protestów", która postanowiła przestrzec internautów przed.. "demonami feminizmu". Czymkolwiek lub kimkolwiek one są. Jakieś pomysły?