Na nic propaganda! Polacy za ochroną życia od poczęcia. Jest też wiadomość dla Biedronia...

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Co jakiś czas środowiska liberalne i politycy lewicowych partii wymuszają dyskusję o aborcji, związkach partnerskich czy wręcz adopcji dzieci przez osoby homoseksualne. Jednak Polacy mają jednoznaczne zdanie na ten temat: są przeciwni dodatkowym prawom dla konkubinatów homoseksualnych, a także popierają pełną ochronę życia, od momentu poczęcia.

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS 7 i 8 lutego br. metodą telefonicznych wywiadów wspomaganych komputerowo, na próbie 1100 osób. Takie wyniki zasmucą liberalne środowiska, raz po raz promujące proaborcyjne stowarzyszenia oraz zwracanie szczególnej uwagi na środowiska osób LGBT.

Z sondażu wynika, że aż 60,4 procent respondentów popiera pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia. Jedynie 29,4 procent badanych było odmiennego zdania.

Na pytanie, która grupa najczęściej pada ofiarą dyskryminacji i wykluczenia, najwięcej osób (40 procent) odpowiedziało, że to kobiety, które czasowo lub na stałe rezygnują z pracy zarobkowej i chcą poświęcić się macierzyństwu.

Kolejne pytanie dotyczyło promowania konkretnych zjawisk poprzez środki finansowe. Aż 49,8 procent ankietowanych odpowiedziało, że należy wspierać połączenie pracy zarobkowej z macierzyństwem. Dokładnie 26,9 procent uznało, że wspierać należy wolny wybór między poświęceniem się wychowaniu dzieci, pracą zarobkową a połączeniem tych aktywności.

O tym, że Polacy mają tradycyjne podejścia do małżeństwa, potwierdza odpowiedź na kolejne pytanie. Aż 77 procent badanych stwierdziło, że popiera prawną ochronę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Odpowiedzi negatywnej udzieliło 17,3 proc. osób, a 5,7 proc. osób zaznaczyło opcję: "Nie wiem/Trudno powiedzieć".

Czy konkubinaty homoseksualne powinny uzyskać takie same uprawnienia jak małżeństwa, włącznie z prawem do adopcji dzieci? Dla 69,3 procent badanych jest to nie do pomyślenia. Pozytywnej odpowiedzi udzieliło tylko 23 procent badanych.

I te odpowiedzi niech mówią same za siebie!


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl