Na nic propaganda! Polacy za ochroną życia od poczęcia. Jest też wiadomość dla Biedronia...

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Co jakiś czas środowiska liberalne i politycy lewicowych partii wymuszają dyskusję o aborcji, związkach partnerskich czy wręcz adopcji dzieci przez osoby homoseksualne. Jednak Polacy mają jednoznaczne zdanie na ten temat: są przeciwni dodatkowym prawom dla konkubinatów homoseksualnych, a także popierają pełną ochronę życia, od momentu poczęcia.

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS 7 i 8 lutego br. metodą telefonicznych wywiadów wspomaganych komputerowo, na próbie 1100 osób. Takie wyniki zasmucą liberalne środowiska, raz po raz promujące proaborcyjne stowarzyszenia oraz zwracanie szczególnej uwagi na środowiska osób LGBT.

Z sondażu wynika, że aż 60,4 procent respondentów popiera pełną ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia. Jedynie 29,4 procent badanych było odmiennego zdania.

Na pytanie, która grupa najczęściej pada ofiarą dyskryminacji i wykluczenia, najwięcej osób (40 procent) odpowiedziało, że to kobiety, które czasowo lub na stałe rezygnują z pracy zarobkowej i chcą poświęcić się macierzyństwu.

Kolejne pytanie dotyczyło promowania konkretnych zjawisk poprzez środki finansowe. Aż 49,8 procent ankietowanych odpowiedziało, że należy wspierać połączenie pracy zarobkowej z macierzyństwem. Dokładnie 26,9 procent uznało, że wspierać należy wolny wybór między poświęceniem się wychowaniu dzieci, pracą zarobkową a połączeniem tych aktywności.

O tym, że Polacy mają tradycyjne podejścia do małżeństwa, potwierdza odpowiedź na kolejne pytanie. Aż 77 procent badanych stwierdziło, że popiera prawną ochronę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny. Odpowiedzi negatywnej udzieliło 17,3 proc. osób, a 5,7 proc. osób zaznaczyło opcję: "Nie wiem/Trudno powiedzieć".

Czy konkubinaty homoseksualne powinny uzyskać takie same uprawnienia jak małżeństwa, włącznie z prawem do adopcji dzieci? Dla 69,3 procent badanych jest to nie do pomyślenia. Pozytywnej odpowiedzi udzieliło tylko 23 procent badanych.

I te odpowiedzi niech mówią same za siebie!


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież znów niedysponowany

/ Christoph Wagener / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

  

Trzeci dzień z rzędu papież Franciszek pozostaje w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka. Odwołał kilka z planowanych audiencji - podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. To wynik "lekkiej niedyspozycji", o której wcześniej informowano.

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni w komunikacie przekazanym dziennikarzom w sobotę napisał, że rano Franciszek odprawił mszę w Domu Świętej Marty, gdzie kontynuuje spotkania. Wyjaśnił zarazem, że kilka audiencji zostało odwołanych.

W czwartek po raz pierwszy Watykan poinformował o "lekkiej niedyspozycji" papieża, który nie pojechał do bazyliki świętego Jana na Lateranie na liturgię pokutną dla rzymskiego duchowieństwa. Ograniczył też spotkania do tych odbywających się w domu, w którym mieszka.

W ostatnich dniach Franciszek był bardzo przeziębiony. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts