Demokracja kontra oligarchia

  

Wolne kraje Zachodu, które opierają się na wartościach chrześcijańskich, mają wiele przewag nad dyktaturami i oligarchiami. Mogą wymieniać elity polityczne, mają swobody życia codziennego, zazwyczaj żyją dostatniej i stabilniej niż sąsiedzi pod rządami Łukaszenków, Putinów czy Chomeinich.

A jednak jedną z przewag dyktatury czy oligarchii jest możliwość błyskawicznego reagowania i dostosowywania się do nowych realiów, a zwłaszcza zmieniania sojuszy międzynarodowych, do czego demokracje potrzebują procedur, dyskusji, a często i końca kadencji ekipy rządzącej. Na świecie jest 88 krajów niedemokratycznych (według wskaźnika demokracji 2017), bez charyzmatycznych przywódców w demokracjach liczba krajów o ograniczonej wolności będzie się zwiększała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts