Analitycy spodziewają się podwyżek cen paliw

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/IADE-Michoko/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Analitycy spodziewają się w przyszłym tygodniu na stacjach benzynowych podwyżek cen paliw, szczególnie oleju napędowego. Jako główną przyczynę podają chęć odbudowania marż detalicznych na dieslu.

Według BM Reflex, mimo że w ostatnich dwóch tygodniach na rynku hurtowym ceny były dość stabilne, to zmiany cen na stacjach mogą być kontynuowane i będą to podwyżki, chociaż o mniejszej skali niż w mijającym tygodniu. Reflex zwraca uwagę, że po raz pierwszy od czterech miesięcy w górę mogą pójść ceny autogazu.

Portal e-petrol.pl również spodziewa się podwyżek, przy czym o znacznie większej skali w przypadku oleju napędowego. Wynika to z próby odbudowania marż na tym paliwie, które dotychczas wyglądały "raczej mizernie". W przypadku benzyn nie pojawia się zagrożenie tak dynamicznych podwyżek - ocenia portal.

Według e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu średnie ceny na stacjach powinny być w przedziale 4,68-4,79 zł za litr benzyny 95, 4,99-5,12 zł za litr oleju napędowego i 2,09-2,16 zł za litr autogazu.

BM Reflex podkreśla, że ceny ropy Brent w piątek spadają, a powodem spadków są głównie pogarszające się perspektywy światowego wzrostu gospodarczego. Dla rynków i dalszego kierunku zmian cen ropy naftowej istotne będą rozstrzygnięcia na linii Chiny–USA - ocenia Biuro.

W opinii e-petrol.pl, na rynku z jednej strony widać efekty ograniczenia wydobycia przez OPEC, dodatkowo wsparte problemami Wenezueli i amerykańskimi sankcjami nałożonymi na Iran. Z drugiej strony cały czas napływają niepokojące sygnały z globalnej gospodarki, a wydobycie w USA utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie - wskazuje portal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzynasta emerytura już pewna! A to jeszcze nie wszystko... Duda: Podpiszę ustawę o "czternastce"

Andrzej Duda / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o trzynastej emeryturze, ale... nie zamierza na tym poprzestać. Rząd już proponuje "czternastkę", a prezydent jest jej gorącym zwolennikiem. - Jeżeli ustawa o "czternastej emeryturze" trafi do mnie, to podpiszę ją, dlatego że to świadczenie jest polskim emerytom potrzebne - mówił prezydent Andrzej Duda dziś w Żyrardowie.

Prezydent podkreślał, że trzynasta emerytura będzie wypłacana w wysokości najniższej emerytury w danym roku, która w 2020 roku wynosi 1200 zł brutto i nie będzie ona podlegała egzekucji.

[polecam:https://niezalezna.pl/312715-trzynaste-emerytury-i-renty-to-juz-pewnik-prezydent-podpisal-ustawe]

Wspomniał również o przyjęciu przez rząd projektu ustawy o "czternastej" emeryturze.

- Dzisiaj możemy być pewni, że i czternasta emerytura w 2021 roku zostanie wypłacona. Dzisiaj przyjął to rząd. Ustawa w tej sprawie oczywiście musi przejść przez parlament, rząd dzisiaj zatwierdził ten projekt i ustawa trafi teraz do parlamentu

 - mówił prezydent.

Duda zapowiedział, że jeżeli on będzie prezydentem RP, a trafi do niego ustawa o "czternastej emeryturze", to nie zawaha się jej podpisać. 

- Jeżeli ustawa trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam - dla mnie jest bardzo ważne, najważniejsze to, żeby moim rodakom podnosił się poziom życia

 - dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/312726-rzad-za-czternasta-emerytura]

- Cieszę się, że i w zeszłym roku, i w tym roku, i dalej – wierzę w to głęboko – w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne

 – oświadczył Duda.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że sprawy seniorów są dla niego niezwykle ważne, lecz nie należy zapominać o młodych

- Cieszę się z radości seniorów, ale cieszę się z tego, że tę radość widzą też młodzi, ci młodsi znacznie ode mnie, którym w przyszłości przyjdzie prowadzić polskie sprawy

 - mówił prezydent podczas uroczystości podpisania ustawy.

- Cieszę się, że jesteście w tym momencie, który dla nas wszystkim jest momentem ważnym. Kiedy możemy zrealizować to, co bardzo istotne w każdym praworządnym państwie, które chce, aby jego gospodarka była ukształtowana na zasadzie tzw. społecznej gospodarki rynkowej

 - powiedział Duda.

Jak tłumaczył, społeczna gospodarka rynkowa, to oparta głęboko na korzeniach chrześcijański filozofia takiego kształtowania ustroju ekonomicznego, aby "w gospodarce państwowej następowało coś, co jest fundamentem, a mianowicie sprawiedliwy podział dóbr".

- Aby każde pokolenie było w należyty sposób zabezpieczone

 - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts