„Ninja” wraca do służby

/ wikipedia.eng.

  

Wojska lądowe Japońskich Sił Samoobrony (Rikujō Jieitai) zdecydowały się 1 marca na wznowienie lotów lekkich śmigłowców rozpoznawczych OH-1 „Ninja” - informuje holenderski magazyn Scramble Magazine .

Flota śmigłowców OH-1 „Ninja” została uziemiona po katastrofie jednego z tych helikopterów w lutym 2015 r. Wypadek był spowodowany usterką silnika Mitsubishi TS1-M-10. Po tym wydarzeniu 37 śmigłowców zostało skierowanych do zakładów remontowych, w których przeprowadzono wymianę wadliwych elementów.

Helikoptery OH-1 powstały w zakładach Kawasaki Heavy Industries. Zastąpiły one wykorzystywane przez Rikujō Jieitai śmigłowce OH-6D. Niedawne doniesienia medialne informują o wprowadzeniu modyfikacji w śmigłowcach OH-1 do wersji szturmowej, która zastąpiłaby helikoptery AH-1S.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl