Minister Emilewicz o współpracy polsko-tureckiej. "Chcemy zwiększać obroty handlowe"

Jadwiga Emilewicz / Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Minister Jadwiga Emilewicz ma nadzieję na podwojenie wymiany handlowej między Polską a Turcją w ciągu czterech lat do 10 mld dolarów. Szefowa resortu uczestniczyła w polsko-tureckim forum biznesowym. "Polska i Turcja to młode i głodne sukcesu społeczeństwa, które chcą zwiększać swoje obroty handlowe" – podkreśliła.

Podobne deklaracje złożyła minister handlu Turcji Ruhsar Pekcan, która wyraziła nadzieję na dwukrotne zwiększenie wymiany handlowej między naszymi krajami w ciągu najbliższych czterech lat.

Emilewicz zachęcała przedsiębiorców do inwestowania w Turcji. W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - jak mówiła - w strategii ekspansji, rynek turecki został wskazany jako jeden z tych, na który będziemy zwracać szczególną uwagę.

"Mamy nadzieję zachęcić przedsiębiorców tym rynkiem"

- powiedziała minister.

Zaprosiła też tureckich inwestorów i studentów do naszego kraju.

"Chcielibyśmy przejść z torów imitacyjnych w naszej gospodarce na tory innowacyjne. Dlatego staramy się wspierać, także instrumentami podatkowymi, wszystkich przedsiębiorców, również zagranicznych(...), którzy chcą inwestować w nowe technologie"

- zaznaczyła. Dodała, że polskie uniwersytety są najczęściej wybierane przez tureckich studentów uczestniczących w programie Erasmus.

"Jesteśmy gotowi jeszcze szerzej otworzyć nasze uniwersytety dla studentów, którzy będą chcieli podjąć studia w Polsce"

- mówiła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wkrótce pierwsze w historii liczenie osób bezdomnych. Do dziś dostępne jedynie dane szacunkowe

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@aga2rk

  

W Berlinie odbędzie się pierwsze w historii liczenie osób bezdomnych. Dotychczas służby socjalne były zdane tylko na nieprecyzyjne dane szacunkowe.

W akcji liczenia bezdomnych weźmie udział ponad 3700 berlińczyków, w tym wielu studentów. Zadaniem wolontariuszy będzie przemierzanie ustalonych tras w 12 dzielnicach stolicy od godz. 22 w nadchodzącą środę do godz. 1 w nocy w czwartek i spisywanie osób żyjących na ulicy.

Całe przedsięwzięcie koordynuje landowe ministerstwo spraw socjalnych. Od kilkudziesięciu lat jest ono skazane przy planowaniu swoich działań na nieprecyzyjne szacunki dotyczące liczby bezdomnych w Berlinie. Mówią one o 6 tys. do 10 tys. osób żyjących na ulicy.

Zapowiadając przedsięwzięcie jeszcze w październiku ub. roku, stojąca na czele resortu spraw socjalnych landu Berlin Elke Breitenbach oznajmiła, że organizacje charytatywne i pracownicy socjalni od dawna domagają się spisu.

Im dokładniej wiemy, ile osób żyje na ulicy, w jakim języku mówią i jakiej płci są to osoby, tym lepiej możemy zorganizować dla nich pomoc

- uzasadniała, apelując jednocześnie do berlińczyków o pomoc.

Jest to pierwszy tego typu spis bezdomnych w Niemczech. Berlin korzysta w nim z doświadczeń takich miast jak Paryż, Nowy Jork, Bruksela czy Lizbona. W skład sztabu, koordynującego przeprowadzenie liczenia, oprócz urzędników wchodzą też naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i pracownicy socjalni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts