Prof. Śpiewak zaczerpnął z "poważnego" źródła - krążacego po sieci mema. Cytował ten o Messim

Prof. Paweł Śpiewak / By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29670989

  

Wydawało się, że na fałszywe memy nikt nie da się już nabrać, m.in. po tym jak niejaki "generał Kuf Drahrepus", solidaryzujący się z "totalną opozycją", okazał się... amerykańskim aktorem porno. Teraz jednak profesor Paweł Śpiewak (dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego) w wywiadzie posłużył się krążącym po sieci cytatem, którego autorem miał być... Leo Messi.

Martyna Bunda z "Polityki" postanowiła przeprowadzić rozmowę z profesorem Pawłem Śpiewakiem na temat "polskiego antysemityzmu". Co ciekawe, Śpiewak sam zaczął rozmowę. Zagaił o niezwykle ważnej sprawie piłkarskiej, a mianowicie...

"Zauważyła pani, że nawet Messi odnotował istnienie Polski?"

- zapytał.

Kiedy dziennikarka zapytała go, co miał powiedzieć Messi, prof. Śpiewak odparł:

"Że to faszystowski kraj"

Problem w tym, że bezskutecznie można poszukiwać źródła tej rzekomej wypowiedzi. Ponadto, Messi raczej nie ma powodów, by zajmować się sprawami politycznymi, gdyż jest znakomitym sportowcem u szczytu swojej kariery. Idąc dalej, z Polską też ma niewiele wspólnego, był tu w życiu najwyżej kilka razy - na przykład podczas meczu w Gdańsku.

Pozostaje więc zadać pytanie: skąd profesor Śpiewak czerpał wiedzę na temat rzekomych słów, wypowiedzianych przez Messiego? Okazało się, że z... mema, który krąży po sieci. Czujności Śpiewaka nie wzbudził nawet taki fragment: "Argentyna całe szczęście nie jest w Europie, więc nie musiałem grać na Euro 2012 w tym faszystowskim kraju". Jak można pomyśleć, że piłkarz mógłby wypowiedzieć takie słowa?

Sympatycy opozycji już nie raz byli "wkręcani" przy pomocy memów. Wszyscy pamiętamy generała Kufa Drahrepusa czy Aleksandrę Milfińską, informujących o "łamaniu demokracji" w Polsce z krzykliwych grafik. Problem w tym, że okazało się, iż na zdjęciach widnieją... Johnny Sins i Sasha Grey, aktorzy filmów dla dorosłych.

Okazuje się, że tamte przypadki nic ich nie nauczyły. Tym razem pojawiła się jednak realna postać. Ciekawe, co powiedziałby na to sam Messi...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polityka, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cele Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

- Rząd Wielkiej Brytanii publicznie przedstawi swoje cele w negocjacjach na temat przyszłych relacji z Unią Europejską - zapowiedział rzecznik brytyjskiego rządu, dodając, że premier Boris Johnson powinien wygłosić przemówienie na ten temat na początku lutego.

"Publicznie przedstawimy, co chcemy osiągnąć"

- powiedział rzecznik rządu w odpowiedzi na pytanie o przyszłe relacje handlowe po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi 31 stycznia.

Rzecznik dodał, że choć na początku po brexicie Wielka Brytania będzie nadal podlegała unijnym regulacjom, docelowo nie chce się dostosowywać i będzie dążyć do zawarcia umowy o wolnym handlu podobnej do tej między UE a Kanadą.

Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego w praktyce stanie się ona niegłosującym członkiem UE. Formalnie nie będzie już w Unii, ale nadal będzie członkiem jednolitego unijnego rynku, co oznacza też swobodę przepływu osób, nadal będzie częścią unii celnej, będzie płaciła składki do unijnego budżetu i pozostanie związana unijnymi prawami. W ciągu tych 11 miesięcy powinny się rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

W przeszłości, zwłaszcza za rządów poprzedniczki Johnsona, Theresy May, przywódcy UE często narzekali, że nie jest właściwie jasne, co Wielka Brytania chce osiągnąć w negocjacjach w sprawie warunków brexitu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts