Bodnar zostanie na drugą kadencję RPO?

/ Telewizja Republika

  

- Nie wybieram się na drugą kadencję Rzecznika Praw Obywatelskich - zadeklarował Adam Bodnar. Dodał, że do końca tej kadencji będzie "absolutnie niezależny i apolityczny".

Adam Bodnar przypomniał w programie Onet Rano, że "tematami z zakresu równego traktowania zajmuje się osobiście od 15 lat". W związku z tym, jak ocenił, "merytorycznie daje radę".

Podczas wyborów (w 2015 roku) na RPO miałem szerokie poparcie różnych środowisk politycznych. Nigdy nie byłem związany z żadną partią i dla mnie to było nawet zaskoczenie, że tak wiele różnych środowisk mnie poprze

 - zauważył.

Bodnar zadeklarował, że "na drugą kadencję się nie wybiera".

Do końca tej kadencji będę niezależny i apolityczny. Uważam, że ubieganie się przez RPO o drugą kadencję jest czymś nie najlepszym w takim systemie władzy, jaki mamy, i przy tej gorączce sporów politycznych

 - ocenił.

Dodał, że "to, siłą rzeczy, zmusza rzecznika, żeby kalkulował - co mam zrobić, żeby mnie wybrali albo, żeby się komuś nie narazić".

Nie chcę być w takiej sytuacji. Chcę stabilnie i do końca pełnić swoją służbę

 - zaznaczył.

Adam Bodnar pełni funkcję RPO od 2015 roku, a jego kadencja skończy się w 2020 roku. Rzecznika Praw Obywatelskich na 5-letnią kadencję powołuje Sejm za zgodą Senatu

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl