O co chodzi w dyskusji o francuskiej konferencji?

  

Serial związany ze skandaliczną konferencją o Holokauście w Paryżu trwa. Była odpowiedź ministra Gowina na list Frédérique Vidal, francuskiej minister szkolnictwa wyższego, jest i riposta francuskich mediów. Co ciekawe, komentarz do listu polskiego wicepremiera zamówiono w… Polsce. W dzienniku „Le Monde” zamieszczono tekst Jakuba Iwaniuka. Już tytuł mówi sam za siebie: „Minister Gowin minimalizuje incydenty podczas wykładu o Szoah”.

Dalej jest o „grupie polskich nacjonalistów”, która „zakłóciła konferencję”, zidentyfikowanej jako „grupa około 30 osób, blisko skrajnie prawicowej »Gazety Polskiej«”. W korespondencji dostaje się też IPN, który „nie potępił” współrodaków, a w dodatku „mocno skrytykował treść konferencji, a krytykę tę przekazał Ambasadzie RP w Paryżu”. Manipulacje medialne, do których dała najpierw hasło w kraju „Gazeta Wyborcza” i „Krytyka Polityczna”, trwają. Nie wiadomo, czy chodzi o to, żeby oskarżając grupkę Polonii, która dała emocjonalny wyraz swojego oburzenia antypolonizmem, przykryć przemycane na konferencji dość skandaliczne tezy, czy też kontynuować tę awanturę bez końca.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts