Artyleria na poligonie

/ mat. 11. PA / https://11pa.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2019-02-285-zajecia-zintegrowane-4-dar/

  

Na ośrodku szkolenia taktyczno-ogniowego zostały przeprowadzone pierwsze w tym roku zajęcia zintegrowane 4. Dywizjonu artylerii rakietowej 11. Mazurskiego Pułku Artylerii.

Celem zajęć było zgrywanie dowódców wszystkich szczebli dowodzenia w różnych warunkach i sytuacjach taktycznych oraz sprawdzenie pododdziałów do działania w składzie dywizjonu zgodnie z bojowym przeznaczeniem - czytamy.

W szkoleniu wzięło udział 50 jednostek sprzętowych, w tym 19 wyrzutni. Na potrzeby uzyskania realnych warunków przewidywanego pola walki nawiązano współpracę z elementami rozpoznania z dywizjonu dowodzenia takich jak : RRZA Liwiec oraz BSP Fly Eye, które rozpoznawały i wskazywały cele dla dywizjonu. Przećwiczono procedury wezwania ognia CFF w języku polskim i angielskim, nawiązywania łączności i kierowania ogniem z przełożonymi - podaje oficjalny portal 11. PA.

Zajęcia przyniosły oczekiwane efekty szkoleniowe oraz wskazały kierunki dalszego działania w celu uzyskania jeszcze lepszych wyników - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. PA
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zarządca nieruchomości skazany na 5 lat więzienia

/ pixabay.com/CC0/AJEL

  

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał na 5 lat pozbawienia wolności Michała L., zarządcę nieruchomości ze Świecia. Mężczyzna podejrzany był o przywłaszczenie sobie ponad 2 mln złotych pochodzących z majątku 24 wspólnot mieszkaniowych.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał 46-letniego zarządcę nieruchomości ze Świecia, Michała L., na karę pięciu lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie kwoty 2 135 802,53 złotych, pochodzącej z majątku 24 wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu świeckiego.

- Sprawca z procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, przelewając na własne rachunki bankowe wpłaty właścicieli nieruchomości. Pozyskane w ten sposób środki, przeznaczał na własne potrzeby

- tłumaczy rzecznik bydgoskiej prokuratury, Agnieszka Adamska-Okońska.

Ponadto, sąd zakazał Michałowi L. prowadzenia działalności związanej z przyjmowaniem i dysponowaniem powierzonymi środkami pieniężnymi na okres pięciu lat i zobowiązał do zwrotu przywłaszczonych kwot.

Wyrok nie jest prawomocny.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl