Załadunek techniki wojskowej

/ mat. 8. FOW / http://8fow.wp.mil.pl/pl/1_545.html

  

W Porcie Wojennym w Gdyni miał miejsce praktyczny trening załadunku techniki wojskowej z Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic na pokład ORP Gniezno z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych ze Świnoujścia - informuje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

Podczas treningu na ładownię ORP Gniezno wprowadzane były pojazdy ze sprzętem Morskiej Jednostki Rakietowej tj. wóz dowodzenia, węzeł łączności oraz zespół ogniowy na platformach kołowych typu Jelcz. Miało to na celu zapoznanie operatorów pojazdów ze specyfiką okrętów transportowo - minowych oraz sposobem sygnalizacji i manewrowania podczas procesu załadunku i wyładunku okrętu. Załoga ORP Gniezno miała okazję poznać charakterystykę pojazdów oraz doskonalić umiejętności w zakresie ładowania oraz zabezpieczania pojazdów na pokładzie okrętu - czytamy.

Głównym celem tego typu treningów jest praktyczne sprawdzenie możliwości oraz wariantów załadunku techniki wojskowej na pokład okrętu. Stanowią one niezbędny element szkolenia i umożliwiają dowódcom wszystkich szczebli ocenę wyszkolenia swoich podwładnych, a przy tym poszczególne obsady doskonalą umiejętności nabyte w trakcie zajęć teoretycznych. Jest to również doskonała okazja do współpracy pomiędzy siłami wchodzącymi w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia oraz 3. Flotylli Okrętów z Gdyni przed realizacją przyszłych zadań - podaje portal 8. FOW.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 8. FOW
Tagi

Wczytuję komentarze...

„Z prawem nie ma to nic wspólnego”. Antoni Macierewicz stanowczo o decyzji marszałka Senatu

Antoni Macierewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki poinformował, że pojedzie do Stanów Zjednoczonych. Po co? Jak dziś mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, „marszałek Senatu ma prerogatywy w kształtowaniu relacji zagranicznych. – Nie ma takiego zapisu w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział wprost marszałek senior Antoni Macierewicz w rozmowie z Michałem Rachoniem w Polskim Radiu 24.

W liście otwartym trzech senatorów z Johnem McCainem na czele w lutym 2016 roku napisało, że pragną wyrazić "zaniepokojenie działaniami polskiego rządu, które zagrażają niezależności mediów i Trybunału Konstytucyjnego oraz psują wizerunek Polski jako wzorca przemian demokratycznych".

[polecam:https://niezalezna.pl/297050-od-czego-zaczyna-urzedowanie-marszalek-grodzki-od-akcji-uderzajacej-w-dobre-imie-polski-w-usa]

To właśnie za te słowa chce osobiście dziękować marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który już dzisiaj zapowiedział, że wybiera się do USA. Dzisiejsza „Rzeczpospolita zapytała marszałka Senatu "czy wybiera się do Stanów Zjednoczonych, by podziękować senatorom  za list sprzed alt, w którym wyrazili zaniepokojenie sytuacją łamania praworządności w Polsce”.

Tomasz Grodzki odpowiedział: „To nie zupełnie tak. Jak pan wie, marszałek Senatu ma prerogatywy w kształtowaniu relacji zagranicznych”.

Faktycznie jest taki zapis w Konstytucji RP? Michał Rachoń zapytał o tę kwestię Antoniego Macierewicza.

Nie ma takiego zapisu w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, nie ma. Pan marszałek Senatu rozumiem dopiero się wdraża w swoje kompetencje, ktoś mu musiał coś powiedzieć, nie sprawdził tego i w związku z tym formułuje taką opinie, która ma ukształtować pewien punkt widzenia, pewien obyczaj, ale z prawem nie ma to nic wspólnego

– powiedział marszałek senior.

Wygląda na to, że marszałek Senatu i środowisko z nim związane, chciałoby odgrywać w polityce zagranicznej samodzielną rolę sprzeczną z polskim ustawodawstwem i polską Konstytucją i niezależną od organów państwa, które stanowią o polskiej polityce zagranicznej, czyli panu prezydencie, premierze i ministrze spraw zagranicznych.
– dodał Antoni Macierewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl