Soła u przeciwlotników

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2808.html

  

Od 28 lutego do 2 marca trwały zajęcia taktyczno-specjalne pod kryptonimem Soła-19, w czasie których przeciwlotnicy 17. Wielkopolskiej Brygady znacząco zmienili swoją dyslokację. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności dowódców w zakresie skutecznego dowodzenia, rozwiązywania problemów taktycznych oraz sprawnego podejmowania decyzji i wydawania rozkazów - podaje oficjalny portal 17. WBZ.

Stanowisko dowodzenia dywizjonu przeciwlotniczego zaplanowało i zorganizowało przemieszczenie na dużą odległość, a baterie przeciwlotnicze skutecznie i praktycznie zrealizowały osłonę przeciwlotniczą w terenie przygodnym dla osłanianego obiektu podgrywanego przez wzmocniony pluton zmotoryzowany. Same zajęcia rozpoczęły się ogłoszeniem alarmu bojowego, po którym pododdziały zostały wyprowadzone z miejsca stałej dyslokacji (MSD) w rejon ześrodkowania, gdzie nawiązano współdziałanie z obiektem osłony. W międzyczasie „przeciwlotnicy” musieli sobie radzić z grupami dywersyjnymi przeciwnika oraz pokonać teren skażony - czytamy na portalu wielkopolskiej brygady.

Po wykonaniu szeregu zagadnień zabezpieczenia bojowego w rejonie ześrodkowania, przyszedł czas na zorganizowane przemieszczenie pododdziału na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce.  

Teraz przed dywizjonem miesięczne zgrupowanie poligonowe w rejonie nadmorskim, które upłynie pod znakiem „taktyki  i ognia”, ale dla „przeciwlotników” z Wędrzyna to już tradycja, która na stale wpisała się w ich żołnierską służbę - podaje 17. WBZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Krzysztof Szczerski weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Znamy plan wizyty

Krzysztof Szczerski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, weźmie dzisiaj udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. W imieniu Andrzeja Dudy wręczy również odznaczenia dla polskich dyplomatów zaangażowanych w pracę w ramach polskiego członkostwa w RB ONZ.

Głównym tematem posiedzenia, w którym weźmie udział Krzysztof Szczerski, będzie efektywność działania operacji pokojowych ONZ. Szef gabinetu prezydenta spotka się również z Atulem Khare, zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. wsparcia operacji pokojowych.

Polska powróciła w 2019 r. do systemu operacji pokojowych ONZ, wysyłając nasz kontyngent "błękitnych hełmów" do Libanu. 

Krzysztof Szczerski spotkać ma się także z Sekretarzem Generalnym ONZ, Antonio Guterresem, a temat rozmowy ma być podsumowanie obecności Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Wraz z końcem roku kończy się nasza dwuletni mandat w tym gremium.

Wizyta Szczerskiego to jedno z ostatnich wydarzeń związanych z pełnieniem przez Polskę mandatu członka Rady.

Od nowego roku Polska zajmie miejsce w innym organie ONZ, Radzie Praw Człowieka. 

Po udziale w posiedzeniu, Krzysztof Szczerski wręczy w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenia dla polskich dyplomatów, którzy szczególnie zaangażowani byli w pracę w ramach polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl