Rynek prosumencki – wędka dla rodzin, firm, całej Polski

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/cverkest

  

Tylko nowe technologie są w stanie zagwarantować rozwój naszego kraju oraz uzyskanie czystej energii. W ramach programu Energia Plus tylko do końca br. w Polsce powstanie 50 tys. energetycznych instalacji prosumenckich.

Program, ogłoszony w styczniu br. przez Jadwigę Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, to krok wsparcia władz dla rozwoju instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE). W tym przypadku chodzi o instalacje fotowoltaiczne czy mikroelektrownie wodne.

Indywidualni konsumenci, samorządy i firmy MŚP wyprodukują własną energię OZE, a nadwyżki sprzedadzą do sieci w ramach instalacji prosumenckich.


Według resortu przedsiębiorczości i technologii energetyka w Polsce to wyzwanie gospodarcze – przed naszym krajem stanęło zadanie wieloletniej modernizacji energetyki, której beneficjentami mają być tak gospodarstwa domowe (cena energii elektrycznej i stabilność dostaw), jak i przedsiębiorstwa, także realizujące transformację w kierunku zielonej energii. To dlatego władze opracowały kompleksowe rozwiązania pod nazwą „Energia plus”, w celu popularyzacji segmentu prosumenckiego. Poprzez dofinansowanie ma on na celu upowszechnienie tego typu rozwiązań dla szerokiego kręgu beneficjentów, nie tylko indywidualnych gospodarstw domowych. Planowane rozszerzenie definicji prosumenta na przedsiębiorstwa i Jednostki Samorządu Terytorialnego pozwoli na rozwój konkurencyjnych cenowo usług komunalnych.


Według min. Jadwigi Emilewicz do końca 2019 r. w Polsce powstanie 50 tys. energetycznych instalacji prosumenckich.

– Chcemy uruchomić rynek prosumencki jeszcze w tym sezonie budowlanym

– mówiła minister w styczniu br.

Efekty programu Energia Plus to ograniczenie biurokracji, aktywizacja lokalnych firm oraz wzmocnienie sektora MŚP. Proponujemy wprowadzenie stawki 8 proc. VAT na instalacje prosumenckie. Powinno to przynieść oszczędności rzędu 30 tys. zł rocznie dla firm.


W opinii minister program ten to „wędka dla rodzin, firm, całej Polski”. – Energia Plus pozwoli tylko w tym roku dostarczyć energię na poziomie 200 megawatów. Tylko nowe technologie są w stanie zagwarantować rozwój naszego kraju oraz uzyskanie czystej energii.

Za sprawą tego typu programów w opinii Emilewicz osiągniemy ambitne cele polityki europejskiej. M.in. uzyskanie 15-proc. udziału energii OZE w swoim miksie energetycznym.
Ważnym celem programu jest też eliminacja źródła smogu.


Wdrożenie programu oznacza 2,5 tys. zł oszczędności dla rodzin rocznie. To także tania energia – tani własny prąd, bezpieczeństwo i niezależność energetyczna polskich rodzin, sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego. Energia Plus powinna też przynieść rozwój branży montażowej – nowe miejsca pracy w mniejszych ośrodkach, głównie w polskich, lokalnych firmach.


Energia Plus oznacza zatem dbałość o środowisko z jednoczesnym wsparciem ekonomicznym dla Polaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Strefa wolna od ideologii LGBT to strefa wolności słowa”. Komentarz Tomasza Sakiewicza

zdjęcie ilustracyjne / nancydowd; pixabay.com / Creative Commons CC0

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Ta akcja nie jest skierowana przeciwko żadnemu człowiekowi. Sprzeciwiamy się cenzurze, represjom za swój światopogląd, w tym wyrzucaniu z pracy, blokowaniu badań naukowych, sprzeciwiamy się poniżaniu ludzi inaczej myślących i wreszcie narzucaniu poglądów również osobom homoseksualnym – tłumaczy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w swoim felietonie, który ukaże się w najbliższym numerze tygodnika – tym samym, do którego dołączona będzie naklejka, która wywołała tak duże poruszenie w mediach.

LGBT to nie żadna mniejszość, to ideologia mająca wszelkie cechy ideologii totalitarnej. Popierają ją zarówno niektóre osoby heteroseksualne jak i niektórzy geje. Tak samo sprzeciwiają się jej ludzie mający różną orientację seksualną. Nie protestujemy przeciwko całej ideologii LGBT a narzucaniu jej siłą, a szczególnie niszczeniu ludzi inaczej myślących. Homoseksualiści mają prawo do normalnego życia i korzystania z pełni praw jakie mają inni. Ale my też mamy prawo do normalnego życia. Symbol LGBT stał się ostatnio nierozłączny z szydzeniem z wiary, atakami na chrześcijańskie świątynie i poniżaniu katolików. Kiedy rodził się komunizm też nawiązywano do pięknych idei. Komunizm tak jak ruch LGBT zakładał, że jest jedyną słuszną ideologią a sprzeciwiający się mu zatrzymują postęp i są przeciwni równości ludzi. Potem to zło obróciło się przeciwko wszystkim ludziom. Milczenie przeciwko niemu było wielką zbrodnią, która zaowocowała śmiercią dziesiątków milionów ludzi. Komunizm podobnie jak ruch LGBT chciał zniszczyć tradycyjne społeczeństwo, zwalczał religie i ograniczał wolność słowa. Jest zbyt wiele cech wspólnych tych ruchów by milczeć gdy rodzi się zło, gdy rodzi się totalitaryzm.

Trzeba pamiętać, że pierwsze ruchy nazistowskie w Niemczech przynajmniej w części wywodziły się z organizacji rzekomo broniących praw gejów. Rzekomo, bo ostatecznie w Niemczech hitlerowskich homoseksualistów prześladowano. Ale to była cena jaką zapłacono za tolerowanie cenzury i poniżanie ludzi inaczej myślących.

Każdy ruch totalitarny ogranicza wolność słowa i narzuca własne poglądy. Ideolodzy ruchu LGBT dokładnie to robią a najlepszym dowodem na to jest atak na naszą akcję. Brońmy praw wszystkich ludzi.

Ruch LGBT już próbuje wprowadzić w Polsce cenzurę nie pozwalając na żadną krytykę swojego postępowania. Nasyła na nas prokuraturę, próbuje zniszczyć nasze media. Tak postępowali komuniści i naziści. Czy trzeba więcej dowodów? Czy musimy czekać na kolejnych wyrzucanych z pracy za poglądy? Czy musimy czekać na kolejne prześladowania wierzących?

Strefa wolna od ideologii LGBT to strefa wolności słowa, tolerancji i szacunku dla osób inaczej myślących.

Szanujmy ludzi, szanujmy również homoseksualistów, przeciwstawmy się obłędowi, który pozbawia człowieka jego podstawowych praw.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl