Wszystko ma swoje konsekwencje. Terapia przez anegdoty

/ kalhh

  

Ludzie chcą zdobyć to, czego pragną w możliwie najszybszy i najłatwiejszy sposób, nie martwiąc się przy tym o długoterminowe konsekwencje swoich czynów.

Jednak każde nasze zachowanie i decyzja przynosi określone skutki dla naszego zdrowia, wyglądu, życia.
Łatwo można o tym zapomnieć w określonych sytuacjach. Przecież nikt nie jest otyły z tego powody, że zjadł kremówkę czy czekoladę. To ,,owoc” miesięcy, a niekiedy lat złego odżywiania, niewłaściwych pokarmów, w zbyt dużych ilościach i w niewłaściwym czasie. 

Anegdota w lapidarny i zwięzły sposób podaje tą mądrość życiową. 

Kto je, musi umieć także przełknąć

Kardynał Corpegna był wielkim miłośnikiem jedzenia, skarżył się jednak papieżowi  Innocentemu IX (pontyfikat 1676-1689), że się z niego śmieją. Papież na to: „Kto je, musi umieć także przełknąć”

„Księga chrześcijańskiego humoru”, wybór i przekład Monika Rodkiewicz, Kraków 2007, s. 132.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Burze nad Małopolską - strażacy mieli co robić

/ O12

  

Prawie 200 razy interweniowali małopolscy strażacy w związku z burzami, które przechodzą nad województwem. Najwięcej działań odnotowano w Krakowie i powiatach krakowskim i proszowickim. Usuwano głównie powalone drzewa.

Jak poinformował dyżurny małopolskiej straży pożarnej, w związku z burzami, które przechodzą nad województwem, strażacy interweniowali 189 razy.

Najwięcej działań podejmowali w Krakowie i w powiecie krakowskim (37) oraz proszowickim (35). Z kolei w Tarnowie do akcji wyjeżdżali 24 razy, w Limanowej 18 razy, w Wieliczce 13 razy, Wadowicach - dziesięć. W pozostałych powiatach dochodziło jedynie do jednostkowych interwencji. Zgłoszenia, na które odpowiadali strażacy, dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew i przytkanych przepustów.

W związku z zapowiadanymi w południowo-wschodniej części kraju silnymi burzami, miejscami z gradem, oraz wiatrem mogącym osiągnąć 100 km/godz., Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło SMS-owy system ostrzegania o zagrożeniu. Alert RCB, zapowiadający także możliwe przerwy w dostawie prądu, wysłano do mieszkańców sześciu województw, m.in. małopolskiego. Dla województwa ostrzeżenie meteorologiczne wydał także IMGW

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl