Bardzo wiele jest w tym, co mówił, przekazywał Jan Olszewski rzeczy niesłychanie aktualnych [...] Być może pani przypomina te jego słowa, które były reakcją na nieustanne ataki, szkalowanie, na tę wielką falę nienawiści, która go, a także jego rząd dotknęła.
- wspomina Antoni Macierewicz pytany o reakcję Jana Olszewskiego na kierowane pod jego adresem ataki politycznych przeciwników.

Jednocześnie były szef MON przypomina słowa, które podczas jednej z niezwykle gorących sejmowych debat powiedział mu premier Olszewski.

On wtedy przypomniał mi, podczas jednej z sesji sejmowych – podczas, gdy tak brutalnie w różnorodny sposób nas nazywano, wtedy nachylił się do mnie i powiedział: „Słuchaj, pamiętaj o tym, że jesteśmy w niewoli małp, ale musisz wiedzieć, że małpa może ci zrobić bardzo wiele złego... Może cię uderzyć, może ci rękę wykręcić, ba może cię nie tylko zranić, ale nawet zabić. Za to małpa nie może cię obrazić - to jest po prostu niemożliwe - i tak ich traktuj”. No i od tego czasu tak traktuję te wszystkie ataki...  
- mówi Antoni Macierewicz.
 

[ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANTONIM MACIEREWICZEM]