Tak przez lata próbowano blokować pracę na rzecz Polski! Macierewicz demaskuje cały mechanizm

Antoni Macierewicz / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W rozmowie z reporterką portalu niezalezna.pl poseł Antoni Macierewicz wspomina śp. Jana Olszewskiego, jednocześnie zwracając uwagę na cały mechanizm pogardy i manipulacji, którym poprzez ataki na rząd Olszewskiego, a w późniejszych latach także na Prawo i Sprawiedliwość, próbowano zablokować zmiany i pracę na rzecz Polski.

Bardzo wiele jest w tym, co mówił, przekazywał Jan Olszewski rzeczy niesłychanie aktualnych [...] Być może pani przypomina te jego słowa, które były reakcją na nieustanne ataki, szkalowanie, na tę wielką falę nienawiści, która go, a także jego rząd dotknęła.
- wspomina Antoni Macierewicz pytany o reakcję Jana Olszewskiego na kierowane pod jego adresem ataki politycznych przeciwników.

Jednocześnie były szef MON przypomina słowa, które podczas jednej z niezwykle gorących sejmowych debat powiedział mu premier Olszewski.

On wtedy przypomniał mi, podczas jednej z sesji sejmowych – podczas, gdy tak brutalnie w różnorodny sposób nas nazywano, wtedy nachylił się do mnie i powiedział: „Słuchaj, pamiętaj o tym, że jesteśmy w niewoli małp, ale musisz wiedzieć, że małpa może ci zrobić bardzo wiele złego... Może cię uderzyć, może ci rękę wykręcić, ba może cię nie tylko zranić, ale nawet zabić. Za to małpa nie może cię obrazić - to jest po prostu niemożliwe - i tak ich traktuj”. No i od tego czasu tak traktuję te wszystkie ataki...  
- mówi Antoni Macierewicz.
 

[ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANTONIM MACIEREWICZEM]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl