Słowacja kupi radary wojskowe

/ zdjęcie ilustracyjne / flickr.com

  

Dalsze negocjacje w sprawie zakupu nowych radarów trójwspółrzędnych (3D) dla wojsk obrony powietrznej Słowacji będą prowadzone z Francją, Izraelem i Stanami Zjednoczonymi - poinformowało we wtorek słowackie ministerstwo obrony.

Chodzi tu o łącznie 17 radarów 3D - 6 średniego, 5 małego i 6 bliskiego zasięgu, które resort zamierza nabyć w ramach przyjętego w 2017 roku przez rząd długofalowego programu rozwoju sił zbrojnych do 2030 roku. Koszty zakupu radarów szacuje się na 155 mln euro.

Według rzeczniczki ministerstwa obrony Danki Capakovej, propozycję wzięcia udziału w przetargu na nowe radary skierowano do 13 państw, ale od trzech z nich - w tym od Republiki Czeskiej - nie otrzymano żadnej odpowiedzi. Gotowość dostarczenia odpowiedniego sprzętu zgłosiło natomiast 10 krajów, wśród nich Polska.

Analiza ofert brała pod uwagę parametry techniczne i operacyjne, proponowane ceny i terminy dostaw, interoperacyjność w ramach NATO, procedury szkoleniowe, zabezpieczenie logistyczne i możliwość udziału słowackiego przemysłu zbrojeniowego w realizacji kontraktu. Za najatrakcyjniejsze uznano oferty Francji, Izraela i USA. Z rządami tych trzech państw prowadzone będą teraz rozmowy dwustronne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Centrum Prasowe PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął postępowanie. Chodzi o „występ” drag queen

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

  

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu postępowanie wyjaśniające w sprawie symulowanego podcięcia gardła lalce ze zdjęciem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podano w komunikacie biura RPO, rzecznik zwrócił się także do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto o informacje o stanie postępowania w tej sprawie, zwłaszcza o wskazanie przyjętej kwalifikacji prawnej czynu. Poznańska prokuratura z urzędu zajęła się sprawą występu z „kukłą” abp. Jędraszewskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284121-premier-nie-bedzie-zgody-na-podrzynanie-gardel-kuklom-bylo-tez-o-dumnej-suwerennej-polsce]

W połowie sierpnia w poznańskim klubie Punto Punto odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Podczas wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Na zdjęciach opublikowanych później w internecie widać dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Jędraszewskiego. W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało dojść do „symulowania zabójstwa” metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/284252-skandal-z-symulacja-zabojstwa-abp-jedraszewskiego-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-podwojne]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl