Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił pięć propozycji programowych - tzw. "nową piątkę PiS". Zakłada ona wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastki" dla emerytów i rencistów (1100 zł brutto), przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

We wtorek o godz. 14 odbędzie się konferencja prasowa, na której premier przedstawi "mapę drogową" realizacji "piątki PiS".

Szef kancelarii premiera poinformował w Radiu Plus, że najprawdopodobniej we wtorek premier zwróci się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z prośbą o zwołanie co najmniej jednego, może dwóch dodatkowych posiedzeń Izby ws. projektów ustaw z tzw. nowej piątki PiS.

"Jeszcze dopracowujemy szczegóły. Chcemy, żeby ta legislacja przebiegła sprawnie, ale również spokojnie. Nie chcemy robić tego w sposób nerwowy" - mówił Dworczyk.

"W tym kalendarzu sejmowym, który obowiązuje obecnie byśmy się nie zmieścili, albo musiałoby to być robione w nerwowej atmosferze przy bardzo wydłużonym posiedzeniu"

- zaznaczył szef KPRM.

Jak poinformował, dodatkowe posiedzenie Sejmu zapewne odbędzie się w kwietniu.