„Tylko zdechłe ryby płyną z prądem”. Zobacz, jak 98-letni Wyklęty, snajper z Powstania sypie dowcipami! (FILM)

  

Chyba żadna telewizja na świecie nie pokazała jeszcze 98-latka będącego w tak rewelacyjnej formie! Generał Jan Podhorski „Zygzak” jako snajper polował w czasie Powstania Warszawskiego na niemieckich „gołębiarzy”, zbrodniarzy strzelających z dachów do ludności cywilnej. Niemcom z niewoli zwiał dwa razy. Jako Żołnierz Wyklęty z NSZ dostał wyrok 7 lat i trafił do więzienia we Wronkach. Ani Niemcy, ani Rosjanie żadnymi torturami nie zabili w nim jednego: POCZUCIA HUMORU. Obejrzyjcie poniżej rozmowę z najdowcipniejszym 98-latkiem świata! (FILM)

A na zachętę kilka próbek wypowiedzi gościa programu „Wywiad z chuliganem” w Telewizji Republika i Radiu Poznań:

Dlaczego wybrał dla siebie pseudonim „Zygzak”?

Co ma żmija na grzbiecie? Zygzak. Żmija, dopóki się jej nie ruszy, jest spokojna, lubi się wygrzewać na słońcu. Ale spróbuj ją ruszyć, wtedy jest niebezpieczna.

Co myśli o publicystach, filozofujących na temat niejednoznaczności i dylematów Żołnierzy Wyklętych?

We wsi Niewino Borowe na Podlasiu kobiety ciągnęły pługi, bo >>Ruscy<< wszystko ukradli. Takie to były dylematy.

Co sądzi o III RP?

To wolność podana na czerwonej patelni.

Dlaczego Gazecie Wyborczej nie podobają się kibice w koszulkach z Polską Walczącą?

Już ja wiem najlepiej, jakie symbole oni chcieliby widzieć na koszulkach u młodzieży.

Jakie były przyczyny jego awansów i orderów za bohaterstwo w Powstaniu Warszawskim?

W filmie Federico Felliniego kaprale i sierżanci byli najgorsi. Ja zaczynałem właśnie jako kapral, po paru dniach już byłem plutonowym, a Powstanie skończyłem jako podporucznik.

Jakie były skutki tego, że dało się złamać bezpiece?

Za 99 razy „nie” niekoniecznie skutkiem była śmierć. Za jedno „tak” zawsze.

Czy nie przeszkadzają mu problemy ze słuchem?

Odwrotnie. To jest sytuacja komfortowa. Wszystko, co chcę, słyszę. Reszta w do mnie jakoś nie dociera.

Rewelacyjna rozmowa z 98-letnim bohaterem podziemia antykomunistycznego, jednym z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych poniżej:


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przedwyborcza debata w Wielkiej Brytanii

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/12019

  

We wtorkowej pierwszej debacie telewizyjnej przed wyborami do brytyjskiej Izby Gmin wezmą udział tylko premier Boris Johnson i lider opozycji Jeremy Corbyn. Sąd odrzucił w poniedziałek wniosek Liberalnych Demokratów i Szkockiej Partii Narodowej o włączenie do debaty.

Liberalni Demokraci, którzy zajmują trzecie miejsce w sondażach i jako jedyni spośród głównych ogólnokrajowych partii opowiadają się za rezygnacją z brexitu, argumentowali, że w debacie powinna być reprezentowani zwolennicy pozostania w Unii Europejskiej. Z kolei Szkocka Partia Narodowa (SNP) chciała, by obecny był w niej temat niepodległości Szkocji.

Sąd uznał jednak, że prywatna stacja ITV, w której odbędzie się debata, przeprowadzając ją nie pełni funkcji publicznej, zatem kwestia składu uczestników nie jest w jego gestii. Sędziowie poinformowali, że oba ugrupowania mogą co najwyżej złożyć skargę do regulatora rynku mediów - Ofcom - ale dopiero po programie, a nie przed.

W takim samym składzie, czyli lider Partii Konserwatywnej Boris Johnson kontra szef Partii Pracy Jeremy Corbyn odbędzie się też jedna z czterech debat organizowanych przez publiczną stację BBC - 6 grudnia - i w tej sprawie Liberalni Demokraci wystosowali już list z protestem. Pozostałe debaty, zarówno te zaplanowane przez BBC, jak i prywatne ITV i Sky News, odbędą się już w liczniejszym składzie - od trzyosobowego - z liderką Liberalnych Demokratów Jo Swinson - do siedmioosobowego, gdy będą jeszcze przywódcy SNP, walijskiej Plaid Cymru, Zielonych oraz Partii Brexitu.

Druga debata odbędzie się już w najbliższy piątek w BBC. W sondażach przed wyznaczonymi na 12 grudnia wyborami prowadzą konserwatyści, którzy mają średnio 14-17 punktów proc. przewagi nad laburzystami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl