„Tylko zdechłe ryby płyną z prądem”. Zobacz, jak 98-letni Wyklęty, snajper z Powstania sypie dowcipami! (FILM)

  

Chyba żadna telewizja na świecie nie pokazała jeszcze 98-latka będącego w tak rewelacyjnej formie! Generał Jan Podhorski „Zygzak” jako snajper polował w czasie Powstania Warszawskiego na niemieckich „gołębiarzy”, zbrodniarzy strzelających z dachów do ludności cywilnej. Niemcom z niewoli zwiał dwa razy. Jako Żołnierz Wyklęty z NSZ dostał wyrok 7 lat i trafił do więzienia we Wronkach. Ani Niemcy, ani Rosjanie żadnymi torturami nie zabili w nim jednego: POCZUCIA HUMORU. Obejrzyjcie poniżej rozmowę z najdowcipniejszym 98-latkiem świata! (FILM)

A na zachętę kilka próbek wypowiedzi gościa programu „Wywiad z chuliganem” w Telewizji Republika i Radiu Poznań:

Dlaczego wybrał dla siebie pseudonim „Zygzak”?

Co ma żmija na grzbiecie? Zygzak. Żmija, dopóki się jej nie ruszy, jest spokojna, lubi się wygrzewać na słońcu. Ale spróbuj ją ruszyć, wtedy jest niebezpieczna.

Co myśli o publicystach, filozofujących na temat niejednoznaczności i dylematów Żołnierzy Wyklętych?

We wsi Niewino Borowe na Podlasiu kobiety ciągnęły pługi, bo >>Ruscy<< wszystko ukradli. Takie to były dylematy.

Co sądzi o III RP?

To wolność podana na czerwonej patelni.

Dlaczego Gazecie Wyborczej nie podobają się kibice w koszulkach z Polską Walczącą?

Już ja wiem najlepiej, jakie symbole oni chcieliby widzieć na koszulkach u młodzieży.

Jakie były przyczyny jego awansów i orderów za bohaterstwo w Powstaniu Warszawskim?

W filmie Federico Felliniego kaprale i sierżanci byli najgorsi. Ja zaczynałem właśnie jako kapral, po paru dniach już byłem plutonowym, a Powstanie skończyłem jako podporucznik.

Jakie były skutki tego, że dało się złamać bezpiece?

Za 99 razy „nie” niekoniecznie skutkiem była śmierć. Za jedno „tak” zawsze.

Czy nie przeszkadzają mu problemy ze słuchem?

Odwrotnie. To jest sytuacja komfortowa. Wszystko, co chcę, słyszę. Reszta w do mnie jakoś nie dociera.

Rewelacyjna rozmowa z 98-letnim bohaterem podziemia antykomunistycznego, jednym z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych poniżej:


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hakerzy zaatakowali... policję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Nieznani hakerzy włamali się w nocy z piątku na sobotę do serwisu rozsyłającego informacje prasowe londyńskiej policji metropolitalnej. Opublikowali na stronie i w mediach społecznościowych obraźliwe wiadomości. "Co zrobicie, zadzwonicie po policję?" - kpili.

Hakerzy włamali się do systemu dystrybucyjnego, który automatycznie zamieszcza informacje na stronie i kontach społecznościowych policji, a także rozsyła je do akredytowanych dziennikarzy. Łącznie opublikowano kilkanaście wpisów, które obrażały policję oraz zawierały niepotwierdzone oskarżenia dotyczące innych osób.

Nadinspektor Roy Smith z Metropolitan Police potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Napisał na Twitterze, że doszło do "nieautoryzowanego dostępu" do oficjalnych kont policji.

"Nasz zespół prasowy ciężko pracuje, aby usunąć te wiadomości i zadbać o bezpieczeństwo konta. Prosimy o ignorowanie tweetów, dopóki nie potwierdzimy, że nasze konto jest z powrotem pod kontrolą"

- zaapelował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl