„Tylko zdechłe ryby płyną z prądem”. Zobacz, jak 98-letni Wyklęty, snajper z Powstania sypie dowcipami! (FILM)

  

Chyba żadna telewizja na świecie nie pokazała jeszcze 98-latka będącego w tak rewelacyjnej formie! Generał Jan Podhorski „Zygzak” jako snajper polował w czasie Powstania Warszawskiego na niemieckich „gołębiarzy”, zbrodniarzy strzelających z dachów do ludności cywilnej. Niemcom z niewoli zwiał dwa razy. Jako Żołnierz Wyklęty z NSZ dostał wyrok 7 lat i trafił do więzienia we Wronkach. Ani Niemcy, ani Rosjanie żadnymi torturami nie zabili w nim jednego: POCZUCIA HUMORU. Obejrzyjcie poniżej rozmowę z najdowcipniejszym 98-latkiem świata! (FILM)

A na zachętę kilka próbek wypowiedzi gościa programu „Wywiad z chuliganem” w Telewizji Republika i Radiu Poznań:

Dlaczego wybrał dla siebie pseudonim „Zygzak”?

Co ma żmija na grzbiecie? Zygzak. Żmija, dopóki się jej nie ruszy, jest spokojna, lubi się wygrzewać na słońcu. Ale spróbuj ją ruszyć, wtedy jest niebezpieczna.

Co myśli o publicystach, filozofujących na temat niejednoznaczności i dylematów Żołnierzy Wyklętych?

We wsi Niewino Borowe na Podlasiu kobiety ciągnęły pługi, bo >>Ruscy<< wszystko ukradli. Takie to były dylematy.

Co sądzi o III RP?

To wolność podana na czerwonej patelni.

Dlaczego Gazecie Wyborczej nie podobają się kibice w koszulkach z Polską Walczącą?

Już ja wiem najlepiej, jakie symbole oni chcieliby widzieć na koszulkach u młodzieży.

Jakie były przyczyny jego awansów i orderów za bohaterstwo w Powstaniu Warszawskim?

W filmie Federico Felliniego kaprale i sierżanci byli najgorsi. Ja zaczynałem właśnie jako kapral, po paru dniach już byłem plutonowym, a Powstanie skończyłem jako podporucznik.

Jakie były skutki tego, że dało się złamać bezpiece?

Za 99 razy „nie” niekoniecznie skutkiem była śmierć. Za jedno „tak” zawsze.

Czy nie przeszkadzają mu problemy ze słuchem?

Odwrotnie. To jest sytuacja komfortowa. Wszystko, co chcę, słyszę. Reszta w do mnie jakoś nie dociera.

Rewelacyjna rozmowa z 98-letnim bohaterem podziemia antykomunistycznego, jednym z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych poniżej:


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NATO chce dalszej współpracy z Kijowem

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/NATO

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w dzisiejszej rozmowie telefonicznej prezydentowi elektowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach. Stoltenberg zapewnił go o wsparciu Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy.

„Właśnie rozmawiałem z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim. Pogratulowałem mu zwycięstwa i zaprosiłem go do odwiedzenia w najbliższej przyszłości kwatery głównej NATO. NATO będzie nadal zapewniać Ukrainie zdecydowane polityczne i praktyczne wsparcie”

 - napisał dziś wieczorem na Twitterze Stoltenberg.

Zełenski, showman i producent telewizyjnych programów kabaretowych wygrał niedzielne wybory na Ukrainie z ogromną przewagą. Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy otrzymał on 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petro Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

Ukraina w czasie prezydentury Poroszenki podkreślała swoje aspiracje euroatlantyckie. Choć kraj ten nie należy do Sojuszu, Poroszenko był zapraszany na spotkania przywódców państw NATO. Współpraca z Kijowem zacieśniła się po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 r.

W czerwcu 2017 r. ukraiński parlament zdefiniował prawnie, że członkostwo w NATO jest strategicznym celem polityki zagranicznej i bezpieczeństwa tego państwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl