Żydowska gazeta "sprostowała" manipulację. Jest jeszcze gorzej - kolejna interwencja ambasady

zdjęcie ilustracyjne / https://niezalezna.pl/260895-manipulacja-gazety-z-izraela-pisali-o-jedwabnem-pokazali-zdjecie-cial-z-obozu-w-bergen-belsen

  

Ambasada RP w USA wezwała na Twitterze wydawany w Stanach Zjednoczonych żydowski tygodnik „The Jewish Voice” do zaprzestania „oszukańczego wykorzystywania fotografii”. Chodzi o zilustrowanie pogromu w Jedwabnem zdjęciem z obozu zagłady w Niemczech, a to już kolejne kontrowersje w tej sprawie. Gazeta miała sprostować manipulacje, a posunęła się do jeszcze bardziej skandalicznych.

Pod koniec lutego interweniował w tej sprawie ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski, zarzucając „The Jewish Voice” „oszczerczą manipulację”. Teraz pod owym zdjęciem, na którym widać pomordowanych ludzi tygodnik napisał, że nie ilustruje ono masakry w Jedwabnem, lecz ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen w Dolnej Saksonii.

To powiedziawszy, historia nie może ignorować kolaboracji katolickich Polaków w mordowaniu ich polsko-żydowskich współobywateli 

– dodano jednak pod tym wyjaśnieniem, a w dalszej części artykułu zamieszczono zdjęcie podpisane „Polacy przyglądają się płonącej stodole w Jedwabnem...”, podczas gdy – jak podkreśla ambasada RP – przedstawia ono zniszczenie baraku w Bergen-Belsen po wyzwoleniu tego niemieckiego obozu przez Brytyjczyków.

Kolejna manipulacja, która wymaga sprostowania 

– podkreślono w tweecie ambasady RP.

Artykuł redakcyjny, który został zamieszczony na stronie internetowej "The Jewish Voice", opisuje ostatnie spory między Polską a Izraelem, związane z wypowiedziami premiera Benjamina Netanjahu i p.o. ministra spraw zagranicznych Israela Katza, przypomina o zbrodni w Jedwabnem, ale też zwraca uwagę, że obecna Polska jest jednym z nielicznych sojuszników Izraela w Unii Europejskiej i w odróżnieniu od np. Niemiec nie wspiera żadnych inicjatyw nawołujących do bojkotu Izraela, w związku z tym nie może on sobie pozwolić na zepsucie tych relacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto pisał nowy program Prawa i Sprawiedliwości? Europoseł w radiowej rozmowie wymienił nazwisko

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet europoseł Adam Bielan, poinformował, że autorem dokumentu jest Rada Programowa, na której czele stoi wicepremier Piotr Gliński. - Oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy autoryzowali ten tekst - dodał Bielan.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet Adam Bielan, europoseł Solidarnej Polski, został zapytany o to, kto jest autorem dokumentu.

- Rada Programowa od kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego, ale oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, ten tekst autoryzowali

– stwierdził Bielan.

– Jarosław Kaczyński jest liderem naszego obozu, jest postacią bardzo charyzmatyczną i to oczywiste, że w tym programie jest rozwiniętych wiele jego myśli, ale redagował to zespół pod przewodnictwem wicepremiera Glińskiego – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288093-zobacz-program-pis]

Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

[polecam:https://niezalezna.pl/288175-w-programie-pis-rewolucja-z-immunitetami-i-areszt-dla-posla-na-wniosek-prokuratora-generalnego]

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl