Żydowska gazeta "sprostowała" manipulację. Jest jeszcze gorzej - kolejna interwencja ambasady

zdjęcie ilustracyjne / https://niezalezna.pl/260895-manipulacja-gazety-z-izraela-pisali-o-jedwabnem-pokazali-zdjecie-cial-z-obozu-w-bergen-belsen

  

Ambasada RP w USA wezwała na Twitterze wydawany w Stanach Zjednoczonych żydowski tygodnik „The Jewish Voice” do zaprzestania „oszukańczego wykorzystywania fotografii”. Chodzi o zilustrowanie pogromu w Jedwabnem zdjęciem z obozu zagłady w Niemczech, a to już kolejne kontrowersje w tej sprawie. Gazeta miała sprostować manipulacje, a posunęła się do jeszcze bardziej skandalicznych.

Pod koniec lutego interweniował w tej sprawie ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski, zarzucając „The Jewish Voice” „oszczerczą manipulację”. Teraz pod owym zdjęciem, na którym widać pomordowanych ludzi tygodnik napisał, że nie ilustruje ono masakry w Jedwabnem, lecz ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen w Dolnej Saksonii.

To powiedziawszy, historia nie może ignorować kolaboracji katolickich Polaków w mordowaniu ich polsko-żydowskich współobywateli 

– dodano jednak pod tym wyjaśnieniem, a w dalszej części artykułu zamieszczono zdjęcie podpisane „Polacy przyglądają się płonącej stodole w Jedwabnem...”, podczas gdy – jak podkreśla ambasada RP – przedstawia ono zniszczenie baraku w Bergen-Belsen po wyzwoleniu tego niemieckiego obozu przez Brytyjczyków.

Kolejna manipulacja, która wymaga sprostowania 

– podkreślono w tweecie ambasady RP.

Artykuł redakcyjny, który został zamieszczony na stronie internetowej "The Jewish Voice", opisuje ostatnie spory między Polską a Izraelem, związane z wypowiedziami premiera Benjamina Netanjahu i p.o. ministra spraw zagranicznych Israela Katza, przypomina o zbrodni w Jedwabnem, ale też zwraca uwagę, że obecna Polska jest jednym z nielicznych sojuszników Izraela w Unii Europejskiej i w odróżnieniu od np. Niemiec nie wspiera żadnych inicjatyw nawołujących do bojkotu Izraela, w związku z tym nie może on sobie pozwolić na zepsucie tych relacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest nowy sondaż. PiS coraz szybciej ucieka Koalicji Obywatelskiej. A poparcie opozycji... spada

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Złe wieści dla opozycji. W pościgu za rządzącym Prawem i Sprawiedliwością Koalicja Obywatelska najwyraźniej dostała zadyszki i po zwyżce notowań związanej ze zmianą władz w PO znów ostro traci poparcie – informuje „Super Express”, powołując się na zlecony sondaż.

Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla „Super Expressu”, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym 2020 roku wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 41,40 proc. To rezultat nieco lepszy niż ten, który partia zanotowała w styczniu (40,48 proc.). Tym samym zwiększyła się przewaga formacji Jarosława Kaczyńskiego nad opozycją.

Tymczasem Koalicja Obywatelska wyraźnie traci i może liczyć jedynie na 25,05 proc. poparcia. Miesiąc wcześniej było to jeszcze 27,39 proc. Trzecie miejsce na podium niezmiennie należy do Lewicy. Na tę formację chce zagłosować 14,35 proc. badanych. To niemal tyle samo, ile przed miesiącem.

Zgodnie z sondażem, w Sejmie znalazłaby się jeszcze PSL-Koalicja Polska z 9,76 proc. poparcia oraz Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8,31 proc. ankietowanych.

Te niewielkie zmiany poparcia są związane z aktywnością kandydatów na prezydenta. Emocjonalne wystąpienia Andrzeja Dudy mogą się przekładać na lepsze notowania PiS.
- komentuje politolog prof. Ewa Marciniak z UW.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts