Kierował groźby pod adresem prezydenta Krakowa. Jest rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Policja zatrzymała dzisiaj w Warszawie 28-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za kierowanie gróźb karalnych pod adresem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. List z pogróżkami wpłynął do urzędu miasta w piątek.

Jak poinformowała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, zatrzymany to mieszkaniec Krakowa. Policja nie informuje, kto był adresatem pogróżek, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Mężczyzna zatrzymany przez stołecznych policjantów po przewiezieniu do Krakowa zostanie przesłuchany. "Będziemy weryfikować jego udział w tym przestępstwie" - zaznaczyła Zbroja.

Policja, prokuratura i urząd miasta odmawiają podawania dalszych szczegółów sprawy na tym etapie postępowania. Według nieoficjalnych informacji, groźby karalne były zawarte w liście, który wpłynął w piątek do krakowskiego magistratu. Urzędnicy od razu przekazali go na policję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia w Katalonii. Próba zażegnania kryzysu

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/495756

  

Minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Fernando Grande-Marlaska odwiedził w sobotę Katalonię, gdzie spotkał się z władzami regionu w celu omówienia kwestii związanych z kryzysem politycznym.

Przedstawiciel rządu Pedra Sancheza spotkał się też z policjantami, którzy ucierpieli w trwających od poniedziałku zamieszkach w Katalonii. W piątek wieczorem Grande-Marlaska podczas konferencji prasowej oszacował liczbę rannych funkcjonariuszy wszystkich formacji policyjnych w Katalonii na 207. Zagroził, że wobec osób odpowiedzialnych za zamieszki wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje.

Manifestacje oraz starcia z policją rozpoczęły się kilka godzin po skazaniu w poniedziałek przez Sąd Najwyższy Hiszpanii 9 separatystycznych polityków z Katalonii na 9-13 lat więzienia za organizację w regionie nielegalnego referendum niepodległościowego w 2017 r.

W Barcelonie trwa liczenie strat po nocnych zamieszkach, w których ucierpiało kilkaset osób, w tym 17 policjantów. W największych katalońskich miastach rannych zostało około 100 osób; ponad połowa pokrzywdzonych doznała uszczerbku na zdrowiu w trakcie walk ulicznych w Barcelonie.

Podczas sobotniego spotkania w Barcelonie Grande-Marlaska omówił z Miquelem Buchem, odpowiedzialnym za sprawy wewnętrzne w rządzie Katalonii, kwestie bezpieczeństwa, a także działanie poszczególnych formacji policyjnych.

W sobotę rano hiszpańskie media informowały o przypadkach nadużywania siły przez funkcjonariuszy wobec przypadkowych osób i dziennikarzy obserwujących starcia separatystów z policją. Ucierpieli m.in. przedstawiciele dziennika “El Pais” oraz rozgłośni Catalunya Radio. W piątek wieczorem jeden z separatystów zaatakował w Barcelonie ekipę publicznej telewizji TVE. Redakcje, których przedstawiciele ucierpieli w zamieszkach, opublikowały rano komunikaty na znak solidarności ze swoimi pracownikami.

W nocy zakończył się 24-godzinny strajk w Katalonii, który doprowadził do blokad drogowych oraz odwołania licznych połączeń kolejowych i lotniczych. Przed południem wciąż kilkadziesiąt tras szybkiego ruchu w regionie było nieprzejezdnych.

W sobotę po południu żądanie natychmiastowego spotkania z premierem Hiszpanii wystosował szef katalońskiego gabinetu Quim Torra. Premier regionalnego rządu twierdzi, że za licznymi starciami separatystów z policją stoi niewielka grupa radykalnych bojówkarzy, a regionalny gabinet nie popiera aktów przemocy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl