Nowa "piątka PiS". Sasin o konkretnych terminach. "To nie jest zestaw obietnic na przyszłość"

Jacek Sasin / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin był gościem Katarzyny Gójskiej w "Sygnałach Dnia" na antenie programu pierwszego Polskiego Radia. Mowa była o nowych propozycjach programowych partii rządzącej. Usłyszeliśmy istotne fakty dotyczące terminów realizacji "nowej piątki PiS"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości na konwencji zaprezentował pięć niezwykle istotnych propozycji programowych dla Polaków, będących jednocześnie zobowiązaniem wyborczym PiS. Poznajemy już coraz więcej konkretów dotyczących "nowej piątki".

"Jutro będzie można już mówić o konkretnej mapie drogowej, czyli o przedstawieniu wprowadzenia tych poszczególnych propozycji w życie"

– mówił Jacek Sasin w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską w „Sygnałach Dnia” radiowej Jedynki.

Przy okazji zdradził już pierwsze terminy.

"W pierwszej kolejności chcemy wystartować z dodatkowym świadczeniem emerytalnym - od 1 maja. W tym samym mniej więcej czasie ruszy program wsparcia dla samorządów służący odtwarzaniu połączeń autobusowych"

- wymieniał.

"W tym roku będą przyjęte odpowiednie ustawy, które o tym zdecydują. Te ustawy będą przyjęte jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, tak żebyśmy mogli Polakom powiedzieć, że to nie jest zestaw obietnic na przyszłość, tylko to są bardzo konkretne rzeczy, które chcemy jeszcze w tej kadencji zrealizować"

– dodał Sasin.

Przedstawiciele opozycji wieszczą budżetową katastrofę na wieść o propozycjach z tzw. "piątki Kaczyńskiego". Jacek Sasin uspokaja jednak, że nie ma się czego obawiać.

"Nowelizacji ustawy budżetowej nie przewidujemy. Według wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów pokrycie środków na zrealizowanie tych propozycji może odbyć się drogą przesunięć w budżecie i to pewnie w ten sposób uda się rzeczywiście załatwić. Nie ma mowy o tym, żebyśmy podnosili prognozy deficytu budżetowego"

– wyjaśnił minister.

"Nowa piątka PiS" to propozycje przedstawione podczas konwencji PiS przez prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedział on od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. PiS zapowiedziało też zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów, a także przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl