Młodzi Niemcy nie chcą meczetów, ale boją się o tym mówić. Oto powód...

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/sharonang

  

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut demoskopijny Forsa na zlecenie bliskiej FDP Fundacji Naumanna w grupie wiekowej 16-25 lat, już co czwarty młody Niemiec nie popiera budowania meczetów w jego kraju, oraz lewicowego ukształtowania opinii publicznej. Aż połowa niemieckiej młodzieży boi się wyrażać głośno opinię na ten temat.

Z twierdzeniem „przeszkadza mi, że w Niemczech powstaje coraz więcej meczetów” zgodziło się 24 procent ankietowanych. Z kolei co drugi młody człowiek w RFN uważa, że nie należy głośno wyrażać dezaprobaty dla islamu i lewicowych poglądów, ponieważ od razu zostanie się nazwanym radykalnym prawicowcem.

Co czwarty młody Niemiec uważa też, że medialne informacje o prawicowych partiach są tendencyjne - podaje dw.com.

Z twierdzeniem "w RFN nie można otwarcie mówić, co myśli się o imigracji albo islamie, bo natychmiast jest się kategoryzowanym jako skrajny prawicowiec" zgodziło się 51 % ankietowanych zarówno ze wschodnich, jak i zachodnich Niemiec.

Częściej z tym stwierdzeniem zgadzają się mężczyźni i osoby z niskim wykształceniem.

Na pytanie, czy dostrzegają oni zagrożenie demokratycznego ustroju, jaki powstał w Niemczech po II wojnie światowej, 38 proc. przytaknęło, że zagrożenie takie istnieje, 57 proc. stwierdziło, że nie, 5 proc. było niezdecydowanych - podaje dw.com.

Ankieta została przeprowadzona w dniach 22-27 lutego na reprezentatywnej grupie 1006 osób w wieku 16-25 lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kaczyński: Władzę w 2015 roku przejęła ekipa niezwiązana ani z komunizmem, ani z postkomunizmem

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorgpl

  

W 2015 r. władzę przejęła ekipa niezwiązana ani z komunizmem, ani z postkomunizmem - powiedział dziś podczas konwencji PiS w Krakowie prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że ekipa ta "była i jest ciągle przedmiotem potężnego ataku".

"W 1989 r. w Polsce upadł komunizm. I nie ma sensu temu przeczyć (...) upadł, co do tego nie ma żadnych wątpliwości" - powiedział Kaczyński. Jak zastrzegł "jeśli zapytać, co go zastąpiło, to trudno powiedzieć, że to był prawdziwy ustrój demokracji i rynku, czyli taki, którego oczekiwaliśmy".

"To był postkomunizm, specjalna, nieistniejąca nigdy przedtem formacja ustrojowa" - powiedział dodając, że "jeśli istnieje jedna elita społeczno-gospodarczo-polityczna, to tak naprawdę nie ma demokracji", bo "demokracja zakłada istnienie kilku konkurencyjnych, co najmniej dwóch, elit politycznych".

Kaczyński stwierdził, że jedną z sił, która przeciwstawiała się postkomunizmowi było Porozumienie Centrum, zaś "PiS wyrosło z Porozumienia Centrum".

"I PiS w 2005 r. po raz pierwszy na krótko zdołało przejąć władzę i podjąć pierwsze kroki zmierzające do zmiany tego systemu, a później w roku 2015 już z bardziej dojrzałymi planami uczyniło to po raz drugi. I to była ta zasadnicza, fundamentalna zmiana. Władzę przejęła nowa ekipa - ekipa, która nie miała nic wspólnego, ani z komunizmem, ani z postkomunizmem"

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/289185-dostalo-sie-tuskowi-kaczynski-pokazalismy-ze-te-pieniadze-ktore-mialy-byc-gdzies-zakopane-jednak-sa]

Według niego, ekipa ta "była i jest ciągle przedmiotem potężnego ataku, tak samo zresztą jak to było w latach 2005-2007". "Ataku, który w przekonaniu naszych przeciwników powinien być skuteczny, tak jak wtedy, podczas naszej pierwszej próby był skuteczny" - dodał szef PiS.

"Tylko nasi przeciwnicy jednej rzeczy nie wzięli pod uwagę, że my tym razem będziemy rządzili sami, bez złych sojuszników i że będziemy w stanie i będziemy potrafili zrealizować nasz program" - podkreślił Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl