Młodzi Niemcy nie chcą meczetów, ale boją się o tym mówić. Oto powód...

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/sharonang

  

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut demoskopijny Forsa na zlecenie bliskiej FDP Fundacji Naumanna w grupie wiekowej 16-25 lat, już co czwarty młody Niemiec nie popiera budowania meczetów w jego kraju, oraz lewicowego ukształtowania opinii publicznej. Aż połowa niemieckiej młodzieży boi się wyrażać głośno opinię na ten temat.

Z twierdzeniem „przeszkadza mi, że w Niemczech powstaje coraz więcej meczetów” zgodziło się 24 procent ankietowanych. Z kolei co drugi młody człowiek w RFN uważa, że nie należy głośno wyrażać dezaprobaty dla islamu i lewicowych poglądów, ponieważ od razu zostanie się nazwanym radykalnym prawicowcem.

Co czwarty młody Niemiec uważa też, że medialne informacje o prawicowych partiach są tendencyjne - podaje dw.com.

Z twierdzeniem "w RFN nie można otwarcie mówić, co myśli się o imigracji albo islamie, bo natychmiast jest się kategoryzowanym jako skrajny prawicowiec" zgodziło się 51 % ankietowanych zarówno ze wschodnich, jak i zachodnich Niemiec.

Częściej z tym stwierdzeniem zgadzają się mężczyźni i osoby z niskim wykształceniem.

Na pytanie, czy dostrzegają oni zagrożenie demokratycznego ustroju, jaki powstał w Niemczech po II wojnie światowej, 38 proc. przytaknęło, że zagrożenie takie istnieje, 57 proc. stwierdziło, że nie, 5 proc. było niezdecydowanych - podaje dw.com.

Ankieta została przeprowadzona w dniach 22-27 lutego na reprezentatywnej grupie 1006 osób w wieku 16-25 lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Twórca polskiej alternatywy: Owsiak wykonywał zadania. I nadal to robi manipulując młodzieżą (FILM)

/ Fot. screen YouTube; fot. Stanisław Markowski

  

Radosław Huget w latach 80. wymyślił Ruch Wolność i Pokój, którego aktywiści odmawiali złożenia przysięgi wojskowej na wierność ZSRR. Odpowiedzią komunistycznego reżimu było stworzenie „alternatywy” posłusznej reżimowi, której twórcą był Jerzy Owsiak. - Jego ojciec był prominentnym milicjantem, pułkownikiem, szefem wydziału śledczego Komendy Głównej i I sekretarzem POP PZPR w Komendzie Głównej. Owsiak był człowiekiem, który wykonywał zadania, funkcjonował w oficjalnych mediach i odstawiał młodzieniaszka – mówi dziś Huget, który w latach 90. z powodu biedy wyemigrował z Polski. Zobacz mocną wypowiedź legendy polskiej alternatywy (FILM)

Radosław Huget to legenda krakowskiej opozycji, wielokrotnie zamykana w latach 80. za antykomunistyczne manifestacje. W czasie, gdy on i inni członkowie WiP byli zwalczani, reżimowe media próbowały kreować własną „alternatywę”.

- Używali do tego Rozgłośni Harcerskiej, Owsiak funkcjonował jakoś w tych „przekaziorach”. A potem Owsiak przychodził do nas. Gdy robiliśmy już po „okrągłym stole” pikiety pod Sejmem, przychodził i starał się przeciągnąć ludzi na te swoje imprezy, o który było wiadomo, że są sterowane. Był człowiekiem, który wykonywał zadanie i to jest oczywiste

– mówi Huget.

Te same komunistyczne media, w których działał Owsiak, zwalczały WiP.

- Pamiętam spotkanie z Moniką Olejnik, kiedy blokowaliśmy ambasadę Czechosłowacji w obronie czeskich więźniów politycznych. Została tam wysłana i zadała bardzo dobre pytanie merytoryczne: „Słuchajcie, a czy wy nie pracujecie nigdzie? Kto was utrzymuje?”. Tacy byli dyżurni „trujkowcy” przez „u” zwykłe

– opowiada Huget.

Zdaniem Hugeta, podobną rolę Owsiak odgrywa dziś w czasie WOŚP i letnich festiwali.

- Owsiak kanalizował zbuntowaną młodzież i robi to nadal. Ale nie tylko. Zaprasza ludzi reżimu, takich jak Komorowski i pokazuje: patrzcie, jaki fajny jest. Niby prezydent, a popatrz jaki fajny, bezpośredni, kumpel, wujek Bronek. Możecie wujka poklepać

– żartuje.

Obejrzyjcie mocną rozmowę z legendą polskiej alternatywy poniżej:
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl