Emocje wokół stołecznej karty LGBT. Minister zwraca uwagę na to, co mogą zaobserwować Polacy

/ Wear It With Pride / flickr.com/Annamaria Vidović /CC BY-SA 2.0

  

- Jak obserwujemy to, co dzieje się w Warszawie pod rządami Rafała Trzaskowskiego, to mamy możliwość patrzenia na to, jak wyglądałaby Polska, gdyby wygrała Koalicja Europejska czy Obywatelska. To jest wizytówka Polski w przyszłości, co się zdarzy jeśli wygra opozycja - ocenił w Polsat News Jacek Sasin.

Poprzez kartę LGBT+, którą podpisał prezydent Rafał Trzaskowski, samorząd może nakazać przeprowadzenie bardzo zwulgaryzowanej edukacji seksualnej, opartej na tzw. standardach WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).  Jej wytycznymi są np. nauka masturbacji dzieci w wieku od czterech do sześciu lat albo oswajanie ich ze związkami osób tej samej płci. Z kolei dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat mają mieć zajęcia, na których będą omawiane kwestie współżycia, również między osobami homoseksualnymi.

Podpisana przez Trzaskowskiego deklaracja budzi skrajne emocje.

W Polsat News prezydencki minister Andrzej Dera zaznaczył, że "w Polsce wszyscy są równi wobec prawa, a jeżeli dana władza chce promować pewne rozwiązania to wprowadza karty: karta dużej rodziny, karta seniora".

W Warszawie widać, że tym problemem jest środowisko LGBT, ponieważ prezydent wprowadza kartę, która ma promować to środowisko. Bo po to wprowadza się kartę, która ma promować to środowisko. Po to wprowadza się karty, tak jest w rzeczywistości. Czym jest dziś zainteresowana Warszawa? Dokładnie promowaniem tych środowisk

- dodał.

Andrzej Dera zauważył, że "rodzice są tym przerażeni - każdy może sobie to przeczytać - to zobaczy, jakie treści za tym idą".

Zdaniem szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacka Sasina "jak obserwujemy to, co dzieje się w Warszawie pod rządami Rafała Trzaskowskiego, to mamy możliwość patrzenia na to, jak wyglądałaby Polska, gdyby wygrała Koalicja Europejska czy Obywatelska".

To jest wizytówka Polski w przyszłości, co się zdarzy jeśli wygra opozycja. Czyli rewolucja obyczajowa, wprowadzanie związków partnerskich, promocja LGBT. To jest rzeczywiście coś, co nas czeka, jeśli wygra opozycja. To własnie proponujecie Polakom, uważacie, że to najważniejszy problem - Polsce proponujecie rewolucję obyczajową

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

104-latka oddała głos na Cyprze

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; dimitrisvetsikas1969

  

W odbywających się na Cyprze wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowała 104-letnia Eleni Hadjihanna z małej wioski Kotsiatis niedaleko Nikozji. Jak twierdzi, chciała pokazać młodym Cypryjczykom, że udział w wyborach to patriotyczny obowiązek.

Do punktu wyborczego przywiózł ją jej syn Antonis.

“Moja mama poinformowała nas już kilka miesięcy temu, że chce wziąć udział w tych wyborach”

– powiedział PAP Antonis. „Uważa, że młodzi Cypryjczycy powinni bardziej aktywnie włączyć się w życie polityczne kraju. Chce im dać przykład” - dodał.

Na pytanie Antonisa, na kogo będzie głosować, Eleni tylko go ofuknęła. „Mama oświadczyła mi, że to nie moja sprawa. Powiedziała +mój głos to mój sekret+” – śmieje się Antonis.

Hadjihanna, która jest maronitką, urodziła się we wsi Ayia Marina, znajdującej się obecnie na terenie nieuznawanej przez nikogo oprócz Turcji Tureckiej Republice Cypru Północnego. Oprócz Antonisa ma jeszcze 14 innych dzieci.

Maronici są na Cyprze chrześcijańską mniejszością narodową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl