500+ to mus

  

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy planowanego przez obecny rząd rozszerzenia 500+ mówią o aspekcie socjalnym programu. Jedni chwalą, że jest to pomoc dla rodzin, która polega na dzieleniu się owocami wzrostu gospodarczego ze zwykłymi ludźmi, inni się oburzają, że ciężko pracują, ale nie mają dzieci i nic nie dostaną.

Obie strony znowu zapominają o sednie sprawy. Polska po prostu musi jak najszybciej doprowadzić do tego, by rodziło się więcej dzieci. I od wprowadzenia programu 500+ rodzi się ich więcej. Ale chodzi o to, żeby było ich jeszcze więcej.

Nawet Komisja Europejska w najnowszej ocenie polskiej gospodarki podkreśliła, że sytuacja jest dobra, ale w dłuższym okresie polskiej gospodarce zagraża starzenie się społeczeństwa. Imigranci i repatrianci to rozwiązanie połowiczne. Już dziś każdy z nas widzi, że brakuje ludzi do pracy, od stanowisk najprostszych po te wymagające wysokich kwalifikacji. Jednocześnie trzeszczy system opieki zdrowotnej. Bez zmiany struktury wiekowej społeczeństwa w przyszłości zawali się system emerytalny. A wraz z tym cała gospodarka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts