Petru napisał "odezwę". Kolejne zaloty do Lubnauer i... coś, co nie spodoba się Schetynie!

Ryszard Petru / Fotomag/Gazeta Polska

  

Ryszard Petru postanowił przypomnieć o sobie, publikując... odezwę do środowisk liberalnych. Według szefa partii Teraz, powinny się one zjednoczyć, co w sumie czynią przy okazji Koalicji Europejskiej. Petru, choć chce wejść do tej koalicji, to... prezentuje sprzeczne hasła z tym, co przedstawia Grzegorz Schetyna. Gdzie tu sens i logika?!

Założyciel partii Nowoczesna, a później Teraz postanowił... wezwać do sprzeciwu przeciwko programowi Prawa i Sprawiedliwości, zakładającemu tzw. trzynastą emeryturę czy program 500+ już na pierwsze dziecko.

"Piszę do Was, gdyż dla dobra Rzeczpospolitej potrzebne jest zjednoczenie środowisk liberalnych. Pierwszym krokiem do takiego zjednoczenia powinien być wspólny front przeciwko populizmowi. Powinniśmy sprzeciwić się kosztownym obietnicom partii rządzącej i powiedzieć „NIE dla 500+ na pierwsze dziecko”, „NIE dla 1100 zł tzw. 13tki”."

- napisał Ryszard Petru.

Te słowa mogą przekreślić udział Petru w Koalicji Europejskiej, gdyż Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów mówił ostatnio, że... to są jego pomysły, oskarżając PiS o ściągnięcie ich do własnego programu.

Jeżeli osoba aspirująca do aktywnego działania w Koalicji Europejskiej jest przeciwna temu, co sądzi jej twórca - stanowi to poważny problem wizerunkowy. Krótko mówiąc, panowie mogą się nie dogadać...

Dalej Petru kieruje kolejną odezwę do... Katarzyny Lubnauer. To już nie pierwszy raz, gdy twórca Nowoczesnej zwraca się o zjednoczenie do obecnej szefowej tej partii. Na razie - bez żadnego efektu.

"Nasza deklaracja połączenia sił w parlamencie jest nadal aktualna, pomimo pierwszej niechętnej reakcji ze strony władz Klubu Nowoczesna. Jestem przekonany, że współpraca jest konieczna. Trzeba wznieść się ponad osobiste urazy i skupić się na interesie Rzeczypospolitej"

- dodał.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl