Założyciel partii Nowoczesna, a później Teraz postanowił... wezwać do sprzeciwu przeciwko programowi Prawa i Sprawiedliwości, zakładającemu tzw. trzynastą emeryturę czy program 500+ już na pierwsze dziecko.

"Piszę do Was, gdyż dla dobra Rzeczpospolitej potrzebne jest zjednoczenie środowisk liberalnych. Pierwszym krokiem do takiego zjednoczenia powinien być wspólny front przeciwko populizmowi. Powinniśmy sprzeciwić się kosztownym obietnicom partii rządzącej i powiedzieć „NIE dla 500+ na pierwsze dziecko”, „NIE dla 1100 zł tzw. 13tki”."

- napisał Ryszard Petru.

Te słowa mogą przekreślić udział Petru w Koalicji Europejskiej, gdyż Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów mówił ostatnio, że... to są jego pomysły, oskarżając PiS o ściągnięcie ich do własnego programu.

Jeżeli osoba aspirująca do aktywnego działania w Koalicji Europejskiej jest przeciwna temu, co sądzi jej twórca - stanowi to poważny problem wizerunkowy. Krótko mówiąc, panowie mogą się nie dogadać...

Dalej Petru kieruje kolejną odezwę do... Katarzyny Lubnauer. To już nie pierwszy raz, gdy twórca Nowoczesnej zwraca się o zjednoczenie do obecnej szefowej tej partii. Na razie - bez żadnego efektu.

"Nasza deklaracja połączenia sił w parlamencie jest nadal aktualna, pomimo pierwszej niechętnej reakcji ze strony władz Klubu Nowoczesna. Jestem przekonany, że współpraca jest konieczna. Trzeba wznieść się ponad osobiste urazy i skupić się na interesie Rzeczypospolitej"

- dodał.