Petru napisał "odezwę". Kolejne zaloty do Lubnauer i... coś, co nie spodoba się Schetynie!

Ryszard Petru / Fotomag/Gazeta Polska

  

Ryszard Petru postanowił przypomnieć o sobie, publikując... odezwę do środowisk liberalnych. Według szefa partii Teraz, powinny się one zjednoczyć, co w sumie czynią przy okazji Koalicji Europejskiej. Petru, choć chce wejść do tej koalicji, to... prezentuje sprzeczne hasła z tym, co przedstawia Grzegorz Schetyna. Gdzie tu sens i logika?!

Założyciel partii Nowoczesna, a później Teraz postanowił... wezwać do sprzeciwu przeciwko programowi Prawa i Sprawiedliwości, zakładającemu tzw. trzynastą emeryturę czy program 500+ już na pierwsze dziecko.

"Piszę do Was, gdyż dla dobra Rzeczpospolitej potrzebne jest zjednoczenie środowisk liberalnych. Pierwszym krokiem do takiego zjednoczenia powinien być wspólny front przeciwko populizmowi. Powinniśmy sprzeciwić się kosztownym obietnicom partii rządzącej i powiedzieć „NIE dla 500+ na pierwsze dziecko”, „NIE dla 1100 zł tzw. 13tki”."

- napisał Ryszard Petru.

Te słowa mogą przekreślić udział Petru w Koalicji Europejskiej, gdyż Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów mówił ostatnio, że... to są jego pomysły, oskarżając PiS o ściągnięcie ich do własnego programu.

Jeżeli osoba aspirująca do aktywnego działania w Koalicji Europejskiej jest przeciwna temu, co sądzi jej twórca - stanowi to poważny problem wizerunkowy. Krótko mówiąc, panowie mogą się nie dogadać...

Dalej Petru kieruje kolejną odezwę do... Katarzyny Lubnauer. To już nie pierwszy raz, gdy twórca Nowoczesnej zwraca się o zjednoczenie do obecnej szefowej tej partii. Na razie - bez żadnego efektu.

"Nasza deklaracja połączenia sił w parlamencie jest nadal aktualna, pomimo pierwszej niechętnej reakcji ze strony władz Klubu Nowoczesna. Jestem przekonany, że współpraca jest konieczna. Trzeba wznieść się ponad osobiste urazy i skupić się na interesie Rzeczypospolitej"

- dodał.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Głosowanie ws. Ursuli von der Leyen zakończone. Europosłowie podjęli decyzję

/ flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

  

Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za jej kandydaturą głosowało 383 europosłów, przeciwko - 327, a 22 wstrzymało się od głosu.

Aby objąć stanowisko przewodniczącej, Ursula von der Leyen potrzebowała poparcia bezwzględnej większości (50 proc. plus jeden) członków Parlamentu, czyli obecnie 374 posłów.

Głosowanie było tajne i odbyło się przy użyciu papierowych kart do głosowania.

Ursula von der Leyen została wyznaczona przez Radę Europejską jako kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl