Wystawę przygotowali uczniowie. Niektóre ekspozycje pokazywały, jak wygląda m.in. miłość, przyjaźń, religia oraz wolność. Pojawiły się jednak też hasła ideologiczne, tęczowe flagi i napis "LGBT." 

Na zdjęciach opublikowanych przez szkołę, na jednym z plakatów widoczny jest również symbol komunizmu - sierp i młot.

Po fali oburzenia i nagłośnieniu sprawy w mediach szkoła przeprosiła. Z fan page'a szkoły usunięto również post przedstawiający fotografie z akcji "TyDzień Tolerancji".

Organizatorzy akcji profilaktycznej STOP MOWIE NIENAWIŚCI przepraszają wszystkich, których w jakikolwiek sposób uraziły symbole umieszczone na plakatach – między innymi odwrócony symbol sierpa i młota, układający się w jedną z liter w wyrazie tolerancja. Z całą mocą podkreślamy, że cel akcji był zupełnie inny – szerzenie postawy szacunku i akceptacji dla drugiego człowieka. Z bólem stwierdzamy, że symbol komunistyczny był przedstawiony w taki sposób i w takim kontekście , że nie przewidzieliśmy konsekwencji jego użycia. Podkreślamy, że zawsze byliśmy, jesteśmy i chcemy być szkołą propagującą wartości. Informujemy, że w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną lekcje uświadamiające młodzież co do znaczenia symboli, których użycie jest niestosowne

- czytamy na Facebooku.