Miami jest celem podróży tysięcy turystów, których przyciągają chociażby wspaniałe plaże nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, a stolicę „słonecznego stanu” z charakterystycznymi palmami znamy doskonale z licznych filmów. To jednak także ważny port handlowy i jeden z największych portów lotniczych w USA.

- Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Niezmiernie cieszy nas, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polonii, która po raz pierwszy zyskuje bezpośrednie połączenie z Polską

– mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Połączenia do i z Miami będą się odbywały w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godz. 12.05, a lądowanie w Miami o 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20.05, żeby wylądować w Warszawie o 12.15.   


Lot potrwa 11 godzin i 25 minut, ale będzie się odbywał na pokładzie najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata Boeingów 787 Dreamliner, które zapewniają komfort podróży. Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na stronie lot.com.

- Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. To nie tylko doskonały kierunek na wakacje, ale również istotny ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie. Jestem przekonany, że wielu pasażerów z Polski i regionu skorzysta z naszej najnowszej oferty

– dodaje prezes Milczarski.

Przy okazji poszerzania oferty połączeń do USA – LOT kontynuuje działania w ramach akcji „Bez wiz do USA”.

- Jeszcze nigdy w historii nie byliśmy tak blisko zniesienia wiz do USA. W ubiegłym roku tylko 3,99 proc. aplikujących o wizę otrzymało odmowę, a więc tylko 1 procent dzieli Polskę od wejścia do Visa Waiver Program. Kontynuujemy naszą kampanię edukacyjną, która z jednej strony informuje Polaków - w jaki sposób aplikować o wizę, aby zminimalizować ryzyko odmowy, z drugiej strony zachęca do podróżowania do USA, bo to bardzo ciekawy i różnorodny kraj - z całą pewnością warty odwiedzenia. Informacje dotyczące kampanii można usłyszeć na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT, przeczytać w magazynie pokładowym „Kaleidoscope”, czy znaleźć na stronach i kanałach społecznościowych naszych partnerów. Prowadzimy też stronę internetową www.bezwizdousa.pl

– mówi Adrian Kubicki, inicjator kampanii „Bez wiz do USA”.

Visa Waiver Program to program ruchu bezwizowego, który upoważnia do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych bez wizy. Obecnie obywatele 38 państw, w tym 23 z Unii Europejskiej korzystają z przywilejów tego programu.

W celu wejścia do Visa Waiver Program kraj musi spełnić jedno podstawowe kryterium: odsetek obywateli, którym amerykańskie służby imigracyjne odmówiły w danym roku wizy nieimigracyjnej B1/B2 (turystycznej i biznesowej), nie może być wyższy niż 3 proc. Dotyczy to amerykańskiego roku budżetowego, który trwa od 1 października do 30 września.

Polacy mogą składać wnioski wizowe w Ambasadzie USA w Warszawie, Konsulacie w Krakowie i innych amerykańskich placówkach dyplomatycznych na świecie (w wizowej statystyce strona amerykańska bierze pod uwagę wszystkie osoby ubiegające się o wizę z polskim paszportem bez względu miejsce złożenia wniosku o wizę). Sama procedura ubiegania się o wizę jest sukcesywnie poprawiana, a jej czasochłonność ograniczana. W Warszawie np. wnioskodawca spędza w środku Ambasady USA nie więcej niż 20 minut.