Doskonalenie dowództwa

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2800.html

  

Przez dwa dni trwał trwał kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców batalionów/dywizjonów 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17. WBZ).

Ujednolicić i ukierunkować szkolenie oraz działalność szkoleniowo–metodyczną w pododdziałach brygady - to zasadniczy cel kursu organizowanego przez dowódcę Wielkopolskiej Brygady w oparciu o szereg przedsięwzięć szkoleniowych o zróżnicowanej tematyce i formie. - Chcieliśmy zaproponować dowódcom najlepsze formy organizacyjne i metody szkolenia, unormować sposób przygotowania, organizacji i prowadzenia zajęć przy optymalnym wykorzystaniu możliwości obiektów szkoleniowych oraz przydzielonych środków bojowych - mówi szef szkolenia wielkopolskiej brygady, cytowany przez oficjalny portal "siedemnastki". 

Tematem kursu było planowanie, organizowanie i prowadzenie szkolenia na szczeblu pododdziałów brygady. W przedsięwzięciu uczestniczyło blisko dwudziestu oficerów odpowiedzialnych za tematykę szkoleniową. Kurs odbywał się w kilku lokalizacjach, aby pokazać pełen zakres przedsięwzięć realizowanych przez pododdziały 17. WBZ - czytamy.

Prologiem do kursu był sprawdzian wiedzy z zakresu Instrukcji o działalności szkoleniowo-metodycznej. Następnie w oparciu o Pas Taktyczny Trzemeszno przeprowadzono pokazowy instruktaż do zajęć ze szkolenia ogniowego oraz praktycznie przeprowadzono kierowanie ogniem plutonu zmotoryzowanego. Omówiono także realizację zajęć taktycznych na temat: Pluton w marszu. W oparciu o przygotowany SKiMS (Stanowisko Koordynacji i Monitorowania Szkolenia) dywizjonu artylerii samobieżnej (das) przedyskutowano temat organizacji Grupy Koordynacji i Monitorowania Szkolenia, a następnie omówiono działanie Sekcji Wysuniętych Obserwatorów (SWO) na korzyść walczącego pododdziału - informuje wielkopolska brygada.

W środę, szef OPL 17. WBZ w formie zajęć instruktażowo-metodycznych omówił organizację i prowadzenie treningu powszechnej obrony przeciwlotniczej w warunkach garnizonowych. Następnie zadanie przejęli żołnierze z 5. Batalionu saperów, którzy w ramach metodycznych zajęć pokazowych zademonstrowali sposób wykorzystania lekkich i elastycznych pokryć drogowych demonstrując możliwości ich zastosowania. 

Ostatnim akordem kursu były kompleksowe zajęcia teoretyczne nt. organizacji zajęć zintegrowanych oraz uwarunkowań prawnych w zakresie wykorzystania infrastruktury cywilnej w ramach szkolenia w terenie przygodnym.  Przedsięwzięcie metodyczne zakończyło podsumowanie i sprecyzowanie wniosków końcowych przeznaczonych do wykorzystania w działalności  szkoleniowej w pododdziałach 17. WBZ w 2019 roku, które będą wdrożone poprzez wytyczne dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna zdążył już zabrać głos w sprawie powodzi. Szydło odpowiada: „Niech się pan opamięta”

Grzegorz Schetyna / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- To co robi PiS w sprawie powodzi to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo - stwierdził dzisiaj podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Chorzowie lider PO Grzegorz Schetyna. Na te słowa odpowiedziała mu wicepremier Beata Szydło. - Panie Schetyna, to nie jest kabaret, to alert przeciwpowodziowy - powiedziała wiceszefowa rządu. - Tu ludzie walczą o życie, o dorobek swojego życia - dodała.

Na wielu rzekach na południu kraju woda przekroczyła stany ostrzegawcze i alarmowe. Występuje duże zagrożenie powodziowe, a wielu powiatach, przy pomocy służb, ludzie starają uratować swój dobytek przed wielką wodą, w innych miejscowościach niwelowane są już szkody jakie wyrządziły podtopienia. Na miejscu walki z żywiołem pojawili się również przedstawiciele władz państwowych oraz lokalnych.

[polecam:http://niezalezna.pl/272697-premier-na-poludniu-sytuacja-naprawde-ciezka]

Dzisiaj podczas konwencji w Chorzowie lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, tak skomentował obecną sytuację: 

- Wszyscy teraz walczą z powodzią, kto bardziej jest zaangażowany w kandydowanie, tym bardziej walczy. Szczególnie jeśli jest w PiS, przebiera się i widać, że to jest polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo.

Na słowa Schetyny dzisiaj w programie "Gość Wiadomości" odpowiedziała wicepremier polskiego rządu, Beata Szydło.

- Jestem zbulwersowana tą wypowiedzią i powiem tak: panie Schetyna, to nie jest kabaret, to jest alert przeciwpowodziowy. Tu ludzie walczą o życie, o dorobek swojego życia, o to wszystko, co swoją pracą osiągnęli. Więc jeżeli pan chce prowadzić w tak trudnym momencie, w dramatycznych chwilach politykę, to niech się pan opamięta

– powiedziała Szydło.

[polecam:https://niezalezna.pl/272716-zolnierze-wot-sa-z-potrzebujacymi-pracuja-w-najbardziej-dotknietych-zywiolem-rejonach]

- Zmagamy się z tym, żeby zabezpieczyć wszystkich mieszkańców, na szczęście wszyscy są bezpieczni, ale walczymy o dobytek. Ludzie ciężko pracują całymi dniami, nocami. Są strażacy, są samorządowcy, ogromna pomoc sąsiedzka. W tej chwili sytuacja nie jest dobra, opady ciągle trwają, prognozy nie są najlepsze, więc przed nami pewnie kolejna noc i jutrzejszy dzień, gdzie będziemy nadal walczyć o to, żeby straty były jak najniższe

 – powiedziała.

[polecam:https://niezalezna.pl/272800-wielka-woda-w-malopolsce-kumulacja-fali-w-krakowie-w-sobote-rano-rcb-alarmuje]

- Obawiamy się przerwania wałów dlatego, że w kilku miejscach, w powiecie dąbrowskim, w gminie Szczuciny jest zagrożenie. W tej chwili te wały zostały zabezpieczone, woda w tych miejscach opada, ale przy wzrastających opadach będzie wzrastała, będzie spływała teraz woda z terenów górskich. Na terenach górskich są teraz największe opady deszczu, rzeki górskie wzbierają bardzo mocno. W akcjach uczestniczą strażacy, ale również wojsko. Najbardziej newralgiczne punkty są umacniane, my w Krakowie w urzędzie wojewódzkim będziemy mieli sztab kryzysowy, będzie podana sytuacja z całego województwa. Ja przyjechałam do studia z Ciężkowic i tam prawdopodobnie już trwa ewakuacja rodzin z miejscowości Pleśna, ponieważ istnieje zagrożenie, że może zostać zalana

– dodała. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl