Doskonalenie dowództwa

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2800.html

  

Przez dwa dni trwał trwał kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców batalionów/dywizjonów 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17. WBZ).

Ujednolicić i ukierunkować szkolenie oraz działalność szkoleniowo–metodyczną w pododdziałach brygady - to zasadniczy cel kursu organizowanego przez dowódcę Wielkopolskiej Brygady w oparciu o szereg przedsięwzięć szkoleniowych o zróżnicowanej tematyce i formie. - Chcieliśmy zaproponować dowódcom najlepsze formy organizacyjne i metody szkolenia, unormować sposób przygotowania, organizacji i prowadzenia zajęć przy optymalnym wykorzystaniu możliwości obiektów szkoleniowych oraz przydzielonych środków bojowych - mówi szef szkolenia wielkopolskiej brygady, cytowany przez oficjalny portal "siedemnastki". 

Tematem kursu było planowanie, organizowanie i prowadzenie szkolenia na szczeblu pododdziałów brygady. W przedsięwzięciu uczestniczyło blisko dwudziestu oficerów odpowiedzialnych za tematykę szkoleniową. Kurs odbywał się w kilku lokalizacjach, aby pokazać pełen zakres przedsięwzięć realizowanych przez pododdziały 17. WBZ - czytamy.

Prologiem do kursu był sprawdzian wiedzy z zakresu Instrukcji o działalności szkoleniowo-metodycznej. Następnie w oparciu o Pas Taktyczny Trzemeszno przeprowadzono pokazowy instruktaż do zajęć ze szkolenia ogniowego oraz praktycznie przeprowadzono kierowanie ogniem plutonu zmotoryzowanego. Omówiono także realizację zajęć taktycznych na temat: Pluton w marszu. W oparciu o przygotowany SKiMS (Stanowisko Koordynacji i Monitorowania Szkolenia) dywizjonu artylerii samobieżnej (das) przedyskutowano temat organizacji Grupy Koordynacji i Monitorowania Szkolenia, a następnie omówiono działanie Sekcji Wysuniętych Obserwatorów (SWO) na korzyść walczącego pododdziału - informuje wielkopolska brygada.

W środę, szef OPL 17. WBZ w formie zajęć instruktażowo-metodycznych omówił organizację i prowadzenie treningu powszechnej obrony przeciwlotniczej w warunkach garnizonowych. Następnie zadanie przejęli żołnierze z 5. Batalionu saperów, którzy w ramach metodycznych zajęć pokazowych zademonstrowali sposób wykorzystania lekkich i elastycznych pokryć drogowych demonstrując możliwości ich zastosowania. 

Ostatnim akordem kursu były kompleksowe zajęcia teoretyczne nt. organizacji zajęć zintegrowanych oraz uwarunkowań prawnych w zakresie wykorzystania infrastruktury cywilnej w ramach szkolenia w terenie przygodnym.  Przedsięwzięcie metodyczne zakończyło podsumowanie i sprecyzowanie wniosków końcowych przeznaczonych do wykorzystania w działalności  szkoleniowej w pododdziałach 17. WBZ w 2019 roku, które będą wdrożone poprzez wytyczne dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Haniebny wpis polityka Konfederacji na temat Lecha Kaczyńskiego. Palikot byłby dumny

Jacek Wilk / By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39268986

  

Wczoraj minęło 12 lat od podpisania traktatu lizbońskiego, który wprowadzał m.in. reformę unijnych instytucji. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, wykorzystał rocznicową okazję do haniebnego komentarza dotyczącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ratyfikował traktat ze strony Polski. - ... a w nagrodę brat wsadził go na Wawel - napisał na Twitterze Wilk.

13 grudnia 2007 r. podpisano tzw. traktat lizboński, który wprowadzał reformę wielu unijnych instytucji i mechanizmów prawnych UE. Ze strony polskiej, traktat podpisał ówczesny prezydent RP, Lech Kaczyński - który następnie, w październiku 2009 r. ratyfikował traktat po upoważnieniu ze strony parlamentu. 

Wczoraj od podpisania traktatu, krytytkowanego przez część środowisk konserwatywnych, minęło 12 lat. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, odnalazł na Twitterze pewien rocznicowy post (dotyczący 10. rocznicy podpisania dokumentu (!)) i postanowił go skomentować.

Po swoim haniebnym wpisie, Wilk postanowił przedłożyć Twitterowiczom, że "podpisanie traktatu lizbońskiego było aktem zdrady najważniejszego interesu narodowego - suwerenności państwa".

Jego posty zostało szybko skomentowane:

Rzeczą oczywistą jest mnogość spojrzeń na decyzje polityczne i ich kwestionowanie, jednak są granice, których przekraczać nie można. Tutaj nad rzeczową krytyką górę wzięła prowokacja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl