Doskonalenie dowództwa

Przez dwa dni trwał trwał kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców batalionów/dywizjonów 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17. WBZ).

mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2800.html

Ujednolicić i ukierunkować szkolenie oraz działalność szkoleniowo–metodyczną w pododdziałach brygady - to zasadniczy cel kursu organizowanego przez dowódcę Wielkopolskiej Brygady w oparciu o szereg przedsięwzięć szkoleniowych o zróżnicowanej tematyce i formie. - Chcieliśmy zaproponować dowódcom najlepsze formy organizacyjne i metody szkolenia, unormować sposób przygotowania, organizacji i prowadzenia zajęć przy optymalnym wykorzystaniu możliwości obiektów szkoleniowych oraz przydzielonych środków bojowych - mówi szef szkolenia wielkopolskiej brygady, cytowany przez oficjalny portal "siedemnastki". 

Tematem kursu było planowanie, organizowanie i prowadzenie szkolenia na szczeblu pododdziałów brygady. W przedsięwzięciu uczestniczyło blisko dwudziestu oficerów odpowiedzialnych za tematykę szkoleniową. Kurs odbywał się w kilku lokalizacjach, aby pokazać pełen zakres przedsięwzięć realizowanych przez pododdziały 17. WBZ - czytamy.

Prologiem do kursu był sprawdzian wiedzy z zakresu Instrukcji o działalności szkoleniowo-metodycznej. Następnie w oparciu o Pas Taktyczny Trzemeszno przeprowadzono pokazowy instruktaż do zajęć ze szkolenia ogniowego oraz praktycznie przeprowadzono kierowanie ogniem plutonu zmotoryzowanego. Omówiono także realizację zajęć taktycznych na temat: Pluton w marszu. W oparciu o przygotowany SKiMS (Stanowisko Koordynacji i Monitorowania Szkolenia) dywizjonu artylerii samobieżnej (das) przedyskutowano temat organizacji Grupy Koordynacji i Monitorowania Szkolenia, a następnie omówiono działanie Sekcji Wysuniętych Obserwatorów (SWO) na korzyść walczącego pododdziału - informuje wielkopolska brygada.

W środę, szef OPL 17. WBZ w formie zajęć instruktażowo-metodycznych omówił organizację i prowadzenie treningu powszechnej obrony przeciwlotniczej w warunkach garnizonowych. Następnie zadanie przejęli żołnierze z 5. Batalionu saperów, którzy w ramach metodycznych zajęć pokazowych zademonstrowali sposób wykorzystania lekkich i elastycznych pokryć drogowych demonstrując możliwości ich zastosowania. 

Ostatnim akordem kursu były kompleksowe zajęcia teoretyczne nt. organizacji zajęć zintegrowanych oraz uwarunkowań prawnych w zakresie wykorzystania infrastruktury cywilnej w ramach szkolenia w terenie przygodnym.  Przedsięwzięcie metodyczne zakończyło podsumowanie i sprecyzowanie wniosków końcowych przeznaczonych do wykorzystania w działalności  szkoleniowej w pododdziałach 17. WBZ w 2019 roku, które będą wdrożone poprzez wytyczne dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - czytamy. 

 

 


Źródło: 17. WBZ

#szkolenie #dowódcy #poligon #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo