Certyfikacja zakończona

/ mat. DO RSZ / PKW Łotwa

  

26 lutego br. pododdziały eFP zakończyły udział w ćwiczeniu pk. ICE 2019 (Integration Capstone Exercise). W jego trakcie na obiektach poligonowych bazy Adazi, odbyła się certyfikacja eFP BG Latvia, w skład której wchodzą żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego wystawionego przez 15. Brygadę Zmechanizowaną, których wspierają i zabezpieczają logistycy z 1. Brygady Logistycznej i innych jednostek / instytucji - podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Głównym celem ćwiczenia było sprawdzenie pododdziałów IV zmiany eFP do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem w ramach wysuniętej obecności wojsk NATO w Republice Łotewskiej. Zgrywano m.in. systemy dowodzenia, systemy prowadzenia walki oraz systemy zabezpieczenia logistycznego pododdziałów - czytamy na portalu.

W pierwszej fazie ćwiczenia  logistycy realizowali zadania związane z zabezpieczeniem działania kompanii czołgów w zapasy w trzech klasach (żywność, MPS, amunicja). Narodowy Element Wsparcia w składzie: pluton zabezpieczenia i pluton remontowy przećwiczył stosowanie procedur, które realizowane są w strukturach międzynarodowej kompani logistycznej (Combat Service Support Company) - podaje DO RSZ.

W kolejnej części ćwiczenia żołnierze PKW doskonalili działania w środowisku wojny hybrydowej, przemieszczenie w rejony wyjściowe, zgrywanie elementów dowodzenia, zarówno w obronie jak i natarciu oraz luzowanie. Polska kompania czołgów „Huzar” główny wysiłek szkoleniowy skoncentrowała na zgrywaniu procedur funkcjonowania w strukturach grupy bojowej, w skład której wchodzą żołnierze z Albanii, Czech, Hiszpanii, Kanady, Łotwy, Słowacji, Słowenii, Czarnogóry i Włoch. Pododdziały zostały sprawdzone pod kątem realizacji zadań zgodnie z wypracowanymi już procedurami operacyjnymi.

Zakończone ćwiczenie pokazało, że żołnierze PKW Łotwa osiągnęli interoperacyjność z pododdziałami wchodzącymi w skład eFP Łotwa i są gotowi do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ PKW Łotwa
Tagi

Wczytuję komentarze...

Haniebny wpis polityka Konfederacji na temat Lecha Kaczyńskiego. Palikot byłby dumny

Jacek Wilk / By Artur Andrzej - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39268986

  

Wczoraj minęło 12 lat od podpisania traktatu lizbońskiego, który wprowadzał m.in. reformę unijnych instytucji. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, wykorzystał rocznicową okazję do haniebnego komentarza dotyczącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ratyfikował traktat ze strony Polski. - ... a w nagrodę brat wsadził go na Wawel - napisał na Twitterze Wilk.

13 grudnia 2007 r. podpisano tzw. traktat lizboński, który wprowadzał reformę wielu unijnych instytucji i mechanizmów prawnych UE. Ze strony polskiej, traktat podpisał ówczesny prezydent RP, Lech Kaczyński - który następnie, w październiku 2009 r. ratyfikował traktat po upoważnieniu ze strony parlamentu. 

Wczoraj od podpisania traktatu, krytytkowanego przez część środowisk konserwatywnych, minęło 12 lat. Polityk Konfederacji, Jacek Wilk, odnalazł na Twitterze pewien rocznicowy post (dotyczący 10. rocznicy podpisania dokumentu (!)) i postanowił go skomentować.

Po swoim haniebnym wpisie, Wilk postanowił przedłożyć Twitterowiczom, że "podpisanie traktatu lizbońskiego było aktem zdrady najważniejszego interesu narodowego - suwerenności państwa".

Jego posty zostało szybko skomentowane:

Rzeczą oczywistą jest mnogość spojrzeń na decyzje polityczne i ich kwestionowanie, jednak są granice, których przekraczać nie można. Tutaj nad rzeczową krytyką górę wzięła prowokacja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl