Ćwiczenie systemu wykrywania skażeń

/ mat. 11. LDKPanc. / http://11ldkpanc.wp.mil.pl/pl/101_3699.html

  

Prognozowanie zagrożeń, ostrzeganie i powiadamianie wojsk zagrożonych zdarzeniami chemicznymi, zarządzanie informacją CBRN - to tylko wybrane epizody szkoleniowe swoistej chemicznej mantry poddanej sprawdzeniu podczas ćwiczenia taktyczno–specjalnego OBŁOK-19 - informuje 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej.

Taktyczną kanwą realizowanego od 25 lutego br. kilkudniowego ćwiczenia zgrywającego wybrane elementy systemu wykrywania skażeń jest fikcyjna sytuacja operacyjna, nieodnosząca się do jakichkolwiek rzeczywistych uwarunkowań politycznych i militarnych. W ćwiczeniu bierze udział blisko 90 żołnierzy z jednostek wojskowych 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz ponad 20 jednostek różnego rodzaju sprzętu. Uczestniczą w nim także w roli obserwatorów specjaliści z amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego - czytamy.

Chemiczny sprawdzian rozpoczął się na żagańskich obiektach szkoleniowych od szkolenia kierownictwa ćwiczenia i ćwiczących oraz omówienia zasad BHP. Przeprowadzone zostały także zawody użyteczno-bojowe obsad brygadowych ośrodków analizy skażeń na szczeblu dywizji. Zaplanowana na kolejne dni część główna chemicznego sprawdzianu, to reakcje ćwiczących na podgrywane epizody i incydenty o charakterze radiologicznym, chemicznym i jądrowym - podaje portal 11. LDKPanc.

Ćwiczenie taktyczno–specjalne OBŁOK-19 stanowi główny element zgrywania i przygotowania wybranych elementów Systemów Wykrywania Skażeń (SWS) 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej do udziału w ćwiczeniu taktycznym z wojskami DRAGON-19 oraz treningu SWS Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem POLON-19.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 11. LDKPanc.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki stawia ultimatum posłowi Koalicji Obywatelskiej! "Przeprosi Pan i usunie czy wysyłać do sądu?"

Sławomir Nitras/Patryk Jaki / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Wystarczy jedynie w odpowiednim miejscu "przyciąć" zdanie, by wyglądało ono na kompletnie irracjonalne. Nie od dziś wiadomo, że w taki sposób można manipulować wypowiedziami. Europoseł PiS Patryk Jaki uważa, że dokładnie w ten sposób mógł postąpić Sławomir Nitras. "Przeprosi pan i usunie czy wysyłać do sądu?" - zapytał parlamentarzystę Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras zamieścił dziś w mediach społecznościowych wypowiedź, jaka miała być autorstwem europosła Prawa i Sprawiedliwości Patryka Jakiego.

- Patryk Jaki o prezydencie Dudzie. „Jest aktywny. Objechał wszystkie powiaty. I w Polsce i za granicą”

- napisał Nitras.

Z wypowiedzi, jaką zamieścił, wynikałoby, że europoseł Jaki uważa, iż Andrzej Duda objeżdżał "zagraniczne powiaty". Czy jednak taki był sens tej wypowiedzi? Głos zabrał w końcu sam Patryk Jaki, który wyjaśnił, że poseł Nitras... obciął jego wypowiedź w odpowiednim miejscu tak, by wyglądała ona na nierozsądną.

- Dokładnie: „Objechał wszystkie powiaty w Polsce i za granicą dobrze nas reprezentuje.” Przeprosi Pan i usunie czy wysyłać do sądu?

- zapytał europoseł.

Na razie Sławomir Nitras nie zareagował na słowa Patryka Jakiego i nie usunął swojego wpisu, nie padło też słowo "przepraszam".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl