Ten salon sukien ślubnych poruszył internautów. Wystarczył jeden subtelny gest!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

Na niecodzienny pomysł wpadli właściciele jednego z brytyjskich salonów sukien ślubnych. W witrynie sklepu pojawił się ubrany w białą suknię manekin siedzący na... wózku inwalidzkim. Zdjęcie poruszyło internautów na całym świecie i doczekało się wielu pozytywnych komentarzy.

Zdjęcie wykonała jedna z użytkowniczek Twittera, która sama porusza się na wózku inwalidzkim:

To nie powinen być aż tak sensacyjny widok, ale to pierwszy raz, kiedy widzę niepełnosprawność wyeksponowaną w sklepowej witrynie

- napisała na Twitterze Beth Wilson. Jej zdjęcie uwieczniające niecodzienną sklepową wystawę "polubiło" prawie 40 tys. osób:

Szybko okazało się, że takich sklepów, nie unikających tematyki niepełnosprawności, jest więcej. Na przykład w Japonii:

Co sądzicie o takim podejściu? To powinna być norma?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com/doodlebeth

Tagi

Wczytuję komentarze...

Terytorialsi pomagają w gminach dotkniętych powodzią

/ Ministerstwo Obrony Narodowej

  

Blisko 100 żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera działania strażaków w gminie Wadowice Górne oraz innych miejscach, gdzie mieszkańcy zostali dotknięci skutkami intensywnych opadów deszczu – poinformował rzecznik Brygady por. Witold Sura.

Dodał, że żołnierze są wyposażeni w maszty oświetleniowe, piły i ciężarówki oraz specjalistyczny sprzęt pomagający walczyć ze skutkami podtopień i powodzi.

Sura przypomniał, że w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, na wniosek wojewody podkarpackiego, wydał decyzje o wsparciu służb ratunkowych oraz mieszkańców poszkodowanych w nawałnicy w gminach powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego.

"Natychmiast uruchomiony został Zespół Oceny Wsparcia, który udał się na miejsce dotknięte kataklizmem, nawiązał kontakt ze strażakami i dokonał oceny możliwości wsparcia i udzielenia pomocy. W trybie alarmowym żołnierze dębickiego batalionu lekkiej piechoty ruszyli na pomoc poszkodowanym"

– podkreślił rzecznik.

Żołnierze pomagają w uszczelnianiu wałów i usuwaniu skutków powodzi spowodowanych silnymi opadami deszczu w miejscowościach najbardziej poszkodowanych, sołectwie Jamy oraz Izbiska w gminie Wadowice Górne.

Sura zaznaczył, że pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęsk żywiołowych to część misji WOT. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl