Wicepremier wspomina Żołnierzy Wyklętych

/ /twitter.com/BeataSzydlo

  

"Polska oddaje dziś hołd swoim Synom - Żołnierzom Wyklętym, działaczom antykomunistycznej konspiracji niepodległościowej. Ich walka przeciwko sowietyzacji Polski nie może zostać zapomniana. Chwała Bohaterom!" - napisała na Twitterze wicepremier Beara Szydło.

Wdzięczni za męstwo (Żołnierzy Wyklętych), patriotyczną postawę i przelaną w obronie ojczyzny krew, przypominamy o ich dramatycznym losie i heroicznej walce przeciw sowietyzacji Polski

 - mówi Beata Szydło na filmiku opublikowanym w piątek na Twitterze, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Komunistyczna władza próbowała wymazać ich z kart historii. Byli traceni i umierali w nieznanych miejscach i okolicznościach, a ich prochy rozsiane są na terenie całego kraju

 - wskazuje wicepremier.

Beata Szydło podkreśla również, że "do dziś szukamy ich śladów w miejscach, które były milczącymi świadkami zdarzeń tamtych lat".

Cele bezpieki, w których byli więzieni w uwłaczających godności człowieka warunkach, katownie, w których ubeccy oprawcy poddawali ich nieludzkim torturom i miejsca kaźni, w których w bestialski sposób ich mordowano są świadectwem tego, jak wiele wycierpieli za Polskę

 - mówi.

Wicepremier dodała, że "mimo tego, dotrzymali złożonej przysięgi i do końca pozostali niezłomni. Cześć i chwała bohaterom".

Nagranie na Twitterze Beaty Szydło podpisane zostało:

Polska oddaje dziś hołd swoim Synom - Żołnierzom Wyklętym, działaczom antykomunistycznej konspiracji niedpodległościowej. Ich walka przeciwko sowietyzacji Polski nie może zostać zapomniana. Chwała Bohaterom! #ŻołnierzeWyklęci #1marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl