"Oczywiście, że są te środki. Te środki się znajdą w budżecie państwa bez konieczności nowelizowania budżetu państwa - otrzymaliśmy takie zapewnienia od ministra finansów. Rozmowa była bardzo poważna w tej sprawie"

- powiedziała Kempa. - podkreśliła.

"Oczywiście trzeba przeprowadzić rozwiązania legislacyjne w tej sprawie, dlatego my pytamy dzisiaj opozycję, czy zagłosują za tymi rozwiązaniami"

- podkreśliła minister. Według niej lepiej byłoby, gdyby to zadeklarowali, a nie tracili czasu na marudzenie i popracowali nad tymi ustawami wspólnie.

"My te rozwiązania po prostu wdrożymy, nawet jeśli opozycja nie odpowie, czy będzie za nimi głosować czy nie"

- mówiła.

"Nie ogłaszalibyśmy tych propozycji, jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi, gdybyśmy wiedzieli, że nie ma na nie zabezpieczenia w budżecie państwa"

- zapewniła Kempa w TVP.

"Piątka Kaczyńskiego" to propozycje przedwyborcze PiS: 500 zł na pierwsze dziecko, minimalna emerytura jako "trzynastka" dla emerytów, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz obniżenie PIT z 18 do 17 proc., a także podwyższenie odliczeń z tytułu kosztów uzyskania przychodu i podwojenie siatki połączeń autobusowych z małych miejscowości.