Jak postrzegana jest Polska w Europie? „Tutaj skutecznie wprowadza się programy społeczne”

Konwencja PiS / twitter.com/BeataSzydlo

  

System społeczny, jaki udało się nam zbudować, pozwala powiedzieć, że Polska jest postrzegana w Europie jako przykład kraju, który w sposób bardzo skuteczny, przemyślany wprowadza szereg programów społecznych - powiedziała dziś w Kielcach wicepremier Beata Szydło.

Wiceprezes Rady Ministrów przyjechała do Kielc na podsumowanie realizacji rządowych programów społecznych w regionie świętokrzyskim. Szydło spotkała się z przedstawicielami samorządów, parlamentarzystami i beneficjentami rządowych programów społecznych z regionu, m.in. rodzinami z dziećmi i seniorami. W trakcie wystąpienia wicepremier najmłodsi bawili się na scenie.

"Rozmawiamy o tym, w jaki sposób te programy wpłynęły na życie tych, dla których są dedykowane. Staramy się także ocenić, jaki jest stopień realizacji tych programów, w jaki sposób one rzeczywiście wspierają rodziny, osoby starsze, tych wszystkich, do których są skierowane"

– powiedziała Szydło na konferencji prasowej po zakończeniu debaty. Dodała, że rządowi zależy na tym, by stale monitorować postępy w realizacji programów, a także wprowadzać zmiany oczekiwane przez społeczeństwo.

"Ponieważ mamy bardzo dobrą sytuację gospodarczą, ponieważ programy społeczne, które przygotowaliśmy, szczególnie program 500 Plus, stały się również kołem napędowym polskiej gospodarki, możemy sobie pozwolić na to, żeby przygotować kolejne propozycje, ponieważ te oczekiwania są duże" - zaznaczyła wicepremier. Przypomniała m.in. o planach wprowadzenia Programu 500 Plus na każde dziecko, 13. świadczenia dla emerytów i rencistów oraz zwolnieniach podatkowych dla osób rozpoczynających pracę.

"System społeczny, jaki udało się nam przez te wszystkie miesiące zbudować pozwala nam powiedzieć, że Polska jest postrzegana w Europie jako przykład kraju, który w sposób bardzo skuteczny, przemyślany wprowadza szereg programów społecznych, które poprawiają w znakomity sposób warunki życia Polaków, ale jednocześnie te programy społeczne stają się kołem zamachowym polskiej gospodarki" – powiedziała Szydło w trakcie debaty w Kielcach.

Premier zapytano na konferencji prasowej o "głosy niektórych posłów opozycji zarzucających jej bierność na obecnym stanowisku".

"Mnie oceniają moi wyborcy i to przede wszystkim przed Polakami, wyborcami będę stawała i będę zdawała egzamin, czy sprawdziłam się na tej funkcji czy nie"

– odpowiedziała Szydło.

Wicepremier pytana przez dziennikarza, kto ewentualnie mógłby ją zastąpić, jeśli wygra wybory do PE, odpowiedziała, że o ewentualnych zmianach w rządzie będzie decydował premier Mateusz Morawiecki po wyborach.

Po debacie w Urzędzie Wojewódzkim wicepremier odwiedzi żłobek w Strawczynie i złoży wizytę w Środowiskowym Domu Samopomocy w Piekoszowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Na paczce papierosów było zdjęcie... jego amputowanej nogi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Osiadły w Metzu we wschodniej Francji Albańczyk rozpoznał na opakowaniu tytoniu zdjęcie swojej... amputowanej nogi, umieszczone jako ostrzeżenie przed nikotynizmem i szkodliwością palenia. 60-latek przeszedł amputację po obrażeniach w strzelaninie.

Zdjęcie charakterystycznych blizn po dokonanej w 1997 roku amputacji nogi na wysokości uda umieszczono na paczce tytoniu do samodzielnego skręcania papierosów w charakterze ostrzeżenia bez zgody Albańczyka.

"To nie jest kwestia pieniędzy. Szukamy drogi jaką zdjęcie trafiło na opakowanie. Głęboko rani to godność mojego klienta"

- powiedział adwokat Albańczyka Antoine Fittante.

Zdjęcie miało zostać zrobione podczas konsultacji medycznej w centrum ortopedycznym, w którym Albańczyk usiłował załatwić sobie protezę. Ale nigdy nie wyraził zgody na jego wykorzystanie.

Według mediów w Lotaryngii rozpoznał je syn, kiedy rok temu nabył w Luksemburgu tytoń do skręcania. Przywiózł opakowanie do domu. Cała rodzina jest przekonana, że na ostrzegawczej fotografii widać blizny ojca.

Fittante napisał do szpitala, żeby sprawdzić, jak doszło do udostępnienia zdjęcia obrażeń pacjenta. Kontaktuje się również z Komisją Europejską, ponieważ to ona nakazała umieszczanie tego typu ostrzeżeń na opakowaniach wyrobów tytoniowych w całej Unii Europejskiej.

Według adwokata zwykle wyciąga się zdjęcia z baz danych, które są weryfikowane i publikacja następuje za zgodą przedstawionych na nich osób.

O podobnej sprawie niecałe dwa tygodnie temu pisała włoska prasa. 100 mln euro odszkodowania domaga się mieszkaniec Włoch, który znalazł na paczkach papierosów zdjęcie zmarłej przed laty żony, zrobione gdy leżała zaintubowana w szpitalu.

Adwokat Włocha złożył pozew przeciwko wielkiemu koncernowi tytoniowemu, domagając się zadośćuczynienia, na co producent papierosów odpowiedział, że zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern "nie ma żadnej swobody działania" w ich wyborze. Koncern zasugerował wtedy zwrócenie się do Komisji Europejskiej bądź włoskiego resortu zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl