Exodus członków z PSL

  

Przystąpienie Polskiego Stronnictwa Ludowego do Koalicji Europejskiej, w której znaleźli się przeciwnicy Kościoła katolickiego i zwolennicy LGTB, wywołało poruszenie wśród działaczy PSL. „Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. (...) Partia, której hymnem jest »Rota«, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z Kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców” – napisał na Twitterze Sławomir Świerzyński, twórca zespołu disco polo Bayer Full i zarazem polityk PSL.

W wywiadzie udzielonym „Codziennej” muzyk zdradził, że inni ludowi działacze zgadzają się z jego stanowiskiem i chcą opuścić szeregi partii. To było do przewidzenia. Partia, która nagle zmienia całkowicie swoje podejście do wartości reprezentowanych od lat, nie może liczyć na wsparcie działaczy, którzy się z nimi utożsamiają. Trudno sobie bowiem wyobrazić udekorowany na tęczowo pomnik Wincentego Witosa czy wymuszanie na członkach PSL, by ci walczyli z Kościołem. Liderowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, któremu gwałtownie topnieją szeregi partii, można śmiało zacytować Moliera: sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts