Wolność prasy – terapia przez anegdoty

Nowy Jork / FrankWinkler

  

Praktycznie każdą wypowiedź można zmanipulować, jeśli wcześniej przyjmie się gotowe założenie, żeby kogoś ośmieszyć, oskarżyć, upokorzyć.

Dlatego lepiej unikać rozmów, wywiadów z osobami, które działają według  z góry założonego scenariusza – każda nasza wypowiedź i tak będzie użyta przeciwko nam. Dobrą ilustracją takiej sytuacji jest  historia angielskiego biskupa Alfonsa Woodcliff’a.

Wolność prasy
Angielski biskup Alfons Woodcliff przybył do Nowego Jorku. Reporter bulwarowej gazety pyta go prowokująco, czy będzie odwiedzał słynne nocne lokale. Biskup,  którego ostrzegano przed dziennikarzami, odpowiada ostrożnie: ,,A są nocne lokale w Nowym Jorku?”.
Na drugi dzień biskup przeczytał w gazecie duży tytuł: PIERWSZE PYTANIE  BISKUPA WOODCLIFFA:
„CZY SĄ NOCNE LOKALE W NOWYM JORKU”.

„Księga chrześcijańskiego humoru”, wybór i przekład Monika Rodkiewicz, Kraków 2007, s. 134.  
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS przypomniał niechlubne wyczyny poprzedników. Odpowiedział też obrońcom „konstytucji”

/ /twitter.com/pisorgpl

  

- Jesteśmy formacją, która przestrzega konstytucji i nie ma żadnego przeciwwskazania ku temu by głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Teraz jest czas próby i wysiłku, ale zwycięstwo przyjdzie - przekonywał na konwencji samorządowej we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że jego partia "nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych".

My nie mówimy o nikim, że jest moherowym beretem, chociaż w samym noszeniu moherowego beretu nic złego nie ma, ale wiadomo, że chodzi o symbol, o konserwatywne poglądy. My nie wysyłaliśmy ABW przeciwko ludziom, którzy prowadzili stronę, na której się troszkę wyśmiewano, żartowano z prezydenta Komorowskiego

 - zauważył.

[polecam:https://niezalezna.pl/264384-trzy-zwyciestwa-aby-dalej-zmieniac-polske-prezes-pis-apeluje-o-mobilizacje]

My praktykujemy demokrację. Wchodząc tutaj słyszałem "konstytucja". Tak, my jesteśmy formacją, która przestrzega konstytucji. Chodzi o to, żeby wiedzieli o tym także Polacy, żeby wiedzieli, że nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania ku temu, by głosować na PiS, na koalicję, na zjednoczoną polską prawicę. Teraz jest czas próby, jest czas najwyższego wysiłku, determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

- oświadczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl