Minister Błaszczak o pomyśle "naukowców". "Oznaczałby olbrzymie uderzenie w oszczędności Polaków"

/ PrtSc/ TVP Info

  

Gościem programu "Minęła 20" Michała Rachonia był dzisiaj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który odniósł się do pomysłu wprowadzenia w Polsce waluty euro, jaki został poparty przez "naukowców i ekspertów". "Nie ulega żadnej wątpliwości, że wprowadzenie waluty euro teraz w Polsce będzie oznaczało olbrzymie uderzenie w oszczędności i w dochody Polaków. A więc jest niekorzystne" - mówił szef resortu.

Pod listem w sprawie wprowadzenia w Polsce waluty euro podpisali się m.in. Marek Belka (były minister finansów z SLD), Danuta Hibner (kancelaria prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego), Roman Kuźniar (doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego), Andrzej Olechowski (twórca PO), czy Dariusz Rosati (doradca w sprawach ekonomicznych rządu PRL).

Ta grupa fachowców, mówił prowadzący, poinformowała o konieczności przyjęcia przez Polskę waluty euro, a jednym z głównych argumentów za tym rozwiązaniem jest zdanie: "Członkostwo w strefie euro oznacza nie tylko większe bezpieczeństwo ekonomiczne, ale również polityczne Polski".

Do kwestii doniósł się na antenie TVP Info szef obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Bardzo chcą być europejscy. Tylko europejskość mierzą nie interesami polskimi, tyko interesami zagranicznymi. Bo nie ulega żadnej wątpliwości, że wprowadzenie waluty euro teraz w Polsce będzie oznaczało olbrzymie uderzenie w oszczędności i w dochody Polaków. A więc jest niekorzystne. Świadczą o tym przykłady naszych sąsiadów

- mówił, przypominając, iż dawniej Polacy jeździli na Słowację za zakupy, żeby wypoczywać, dziś Słowacy przyjeżdżają do Polski, dlatego że wprowadzona waluta euro na Słowacji podwyższyła ceny. 

Takie są, niestety, trendy. Kiedy spojrzymy na to, że sąsiadujemy z Niemcami i wysokość zarobków przeciętnego Niemca jest trzykrotnie wyższa od wysokości zarobków przeciętnego Polaka, nie ulega żadnej wątpliwości, że na tym stracimy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w USA. Nie żyją co najmniej dwie osoby

/ twitter.com/screenshot/@MariettaDaviz

  

Co najmniej dwie osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło dzisiaj na terenie browaru w amerykańskim mieście Milwaukee - podały lokalne media. Jedna z gazet poinformowała nawet o siedmiu zabitych.

Na razie władze nie potwierdziły informacji lokalnych mediów o ofiarach. Policja poinformowała jedynie o "krytycznym zdarzeniu" w pobliżu firmy Molson Coors, w której pracuje ok. 1400 osób.

Stacje telewizyjne ABC i NBC poinformowały, że browar otoczyły silnie uzbrojone oddziały specjalnych jednostek policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts