Minister Błaszczak o pomyśle "naukowców". "Oznaczałby olbrzymie uderzenie w oszczędności Polaków"

/ PrtSc/ TVP Info

  

Gościem programu "Minęła 20" Michała Rachonia był dzisiaj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który odniósł się do pomysłu wprowadzenia w Polsce waluty euro, jaki został poparty przez "naukowców i ekspertów". "Nie ulega żadnej wątpliwości, że wprowadzenie waluty euro teraz w Polsce będzie oznaczało olbrzymie uderzenie w oszczędności i w dochody Polaków. A więc jest niekorzystne" - mówił szef resortu.

Pod listem w sprawie wprowadzenia w Polsce waluty euro podpisali się m.in. Marek Belka (były minister finansów z SLD), Danuta Hibner (kancelaria prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego), Roman Kuźniar (doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego), Andrzej Olechowski (twórca PO), czy Dariusz Rosati (doradca w sprawach ekonomicznych rządu PRL).

Ta grupa fachowców, mówił prowadzący, poinformowała o konieczności przyjęcia przez Polskę waluty euro, a jednym z głównych argumentów za tym rozwiązaniem jest zdanie: "Członkostwo w strefie euro oznacza nie tylko większe bezpieczeństwo ekonomiczne, ale również polityczne Polski".

Do kwestii doniósł się na antenie TVP Info szef obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Bardzo chcą być europejscy. Tylko europejskość mierzą nie interesami polskimi, tyko interesami zagranicznymi. Bo nie ulega żadnej wątpliwości, że wprowadzenie waluty euro teraz w Polsce będzie oznaczało olbrzymie uderzenie w oszczędności i w dochody Polaków. A więc jest niekorzystne. Świadczą o tym przykłady naszych sąsiadów

- mówił, przypominając, iż dawniej Polacy jeździli na Słowację za zakupy, żeby wypoczywać, dziś Słowacy przyjeżdżają do Polski, dlatego że wprowadzona waluta euro na Słowacji podwyższyła ceny. 

Takie są, niestety, trendy. Kiedy spojrzymy na to, że sąsiadujemy z Niemcami i wysokość zarobków przeciętnego Niemca jest trzykrotnie wyższa od wysokości zarobków przeciętnego Polaka, nie ulega żadnej wątpliwości, że na tym stracimy

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary pożaru w stanie Wisconsin. Zginęła czwórka dzieci

Pożar domu Wisconsin / youtube.com/print screen

  

Sześć osób, w tym czworo dzieci, zginęło w pożarze domu w miejscowości Langlade w amerykańskim stanie Wisconsin - poinformowała wczoraj wieczorem czasu lokalnego stacja CNN.

Według CNN pożar wybuchł we wtorek rano czasu lokalnego. Ogień bardzo szybko ogarnął zbudowany z drewna dom.

W płomieniach zginęło czworo dzieci - dwóch chłopców i dwie dziewczynki - w wieku od dziesięciu miesięcy do siedmiu lat. Zginęli także 32-letni mężczyzna i 34-letnia kobieta.

Nie wiadomo, czy ofiary były ze sobą spokrewnione. Z płonącego domu uratowano dwie kobiety.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl