Neumann odpowiada Beacie Szydło! „PO-KO poprze projekty PiS”

Sławomir Neumann / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wicepremier Beata Szydło pytała polityków Koalicji Europejskiej o ewentualne poparcie propozycji zgłaszanych w ramach tzw. „Piątki Kaczyńskiego”. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jako pierwszy głos w sprawie zabrał Sławomir Neuman, szef klubu PO-KO.

Wicepremier Beata Szydło zwracając się bezpośrednio do polityków Koalicji Europejskiej, którzy zgodnie zaatakowali nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości, zadała im im jedno pytanie:

Mam dzisiaj konkretne pytanie do polityków Koalicji Europejskiej, do tych wszystkich, którzy kpili sobie z tych programów, którzy mówią o rozdawnictwie, którzy kreślą przed wyborcami, przed Polakami, jakąś złudna wizję drugiej Grecji. Proszę o konkretne odpowiedzi polityków: SLD, PO, PSL, Nowoczesnej, tych wszystkich, którzy dzisiaj ramię w ramię maszerują w Koalicji Europejskiej, bardzo szerokiej, w której jest miejsce dla byłych sekretarzy PZPR, poprzez polityków PO, Nowoczesnej, kończąc na PSL. Mamy do was konkretne pytanie: czy poprzecie program 500 plus dla każdego dziecka, czy poprzecie trzynastą emeryturę dla rencistów i emerytów, czy poprzecie wreszcie zerowy PIT dla ludzi do 26 roku życia. Miejcie odwagę stanąć dzisiaj przed Polakami i odpowiedzieć na te trzy bardzo proste pytanie.
- pytała wicepremier Szydło.

Na reakcję polityków opozycji nie trzeba było długo czekać. Pierwszy milczenie w tej sprawie przerwał szef klubu PO-KO Sławomir Neumann.

Pytany o apel wicepremier wygłoszony podczas konferencji prasowej skorzystał z okazji do ataku na rząd i przekonywał, że „to Beata Szydło oszukała Polaków”.

Oszukała tych wszystkich, którym mówiła w kampanii wyborczej (2015 r.), że będzie 500 plus na każde dziecko. Kiedy została premierem przed trzema laty 500 plus się pojawiło, ale na drugie dziecko i nie wyżej. Samotne matki nie otrzymują 500 plus, na pierwsze dziecko nie ma. I dzisiaj ma czelność pytać nas.
- oświadczył polityk PO.

Dodał, że Platforma Obywatelska w lutym 2016 roku złożyła poprawki, przewidujące objęcie programem 500 plus także pierwsze dziecko, „żeby program był sprawiedliwy”.

Dzisiaj pani premier Szydło ma czelność pytać o to, to że ona przez trzy lata oszukiwała Polaków. Dzisiaj rozumiem: przyciśnięta sondażami, przyciśnięta aferą Srebrnej, przyciśnięta kopertami, które Jarosław Kaczyński prawdopodobnie otrzymywał od biznesmena z Austrii, próbuje zmienić temat dyskusji, narracje.
- przekonywał Neumann.

Pytany o propozycję trzynastej emerytury Neumann powiedział, że to jest projekt, który zaproponowała PO.

Szef PO Grzegorz Schetyna przez półtora roku o tym mówił, więc my nie mamy z tym problemu.
- zapewnił.

Ostatecznie jednak Neumann zapewnił, że jego ugrupowanie poprze w Sejmie propozycje PiS.

Klub PO-KO poprze projekty PiS, w tym dot. programu 500 plus dla każdego dziecka, trzynastej emerytury oraz zerowy PIT dla młodych do 26 roku życia, jeśli zostaną złożone w Sejmie.
- zapowiedział szef klubu Sławomir Neumann.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rekordowa konfiskata. Narkotyki warte miliard dolarów!

zdjęcie ilustracyjne / pasja1000; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykańska policja przejęła w porcie w Filadelfii ponad 16 ton kokainy o wartości miliarda dolarów. To jedna z najbardziej spektakularnych takich akcji w historii USA.

„To jedna z największych konfiskat narkotyków w historii USA. Taka ilość tego narkotyku mogłaby zabić miliony - MILIONY – ludzi”.
- napisał na Twitterze prokurator federalny w Filadelfii William McSwain.

Kokaina została znaleziona w siedmiu kontenerach na frachtowcu MSC Gayane, zacumowanym w rejonie portu w Filadelfii nad rzeką Delaware. Członkowie załogi statku zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty, prowadzone jest także intensywne dochodzenie w tej sprawie.
Jak piszą agencje statek, który pływa pod banderą Liberii, miał odpłynąć do Europy, a wcześniej zatrzymywał się w Chile, Panamie i na Bahamach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl